Rubrika: JAK VZNIKÁ

Jak být vidět, aneb jak napsat dobrou tiskovou zprávu?

11. prosinec 2006, Lenka Kadlíková
Pracujete v neziskovou organizaci a chcete dát o své organizaci vědět? Jedním z hlavních nástrojů jak to udělat je celorepublikový či místní tisk a jiná media. Není však jednoduché se do nich dostat. Tento článek Vám poradí v tom, jak u médií uspět.

Bouřky

26. duben 2006, Ing. Dagmar Honsová
'V březnu a dubnu hrom, nebojí se mrazu strom.' Tato lidová pranostika hovoří o bouřkách v březnu. Možná se to zdá podivné, bouřky máme spojeny s horkými červencovými a srpnovými dny, ale opravdu se vyskytují i v jarních měsících. Pro letošní jaro je navíc opravdu výstižná. Například 31. března byly bouřky zaznamenány na 28 meteorologických stanicích (z celkových 104).

Začíná tornádová sezóna

13. duben 2006, Ing. Dagmar Honsová
Určitě jste si někdy v horkém letním dni všimli malých větrných vírů na prašné polní cestě, které vířily prach a spadané listí. Tyto víry mají průměr jen několika desítek centimetrů, ale existují větrné víry o mnohem větších rozměrech … a také o mnohem větší síle.

Vlny hrůzy - tsunami

28. únor 2006, Ing. Dagmar Honsová
Tsunami - zřejmě nejužívanější a nejvíce skloňované slovo ve sdělovacích prostředcích ke konci roku 2004. Kdybychom toto slovo hledali ve slovníku spisovné češtiny, pak by bylo naše pátrání zbytečné. O tsunami se často hovoří jako o velké přívalové vlně. Z odborného hlediska je však toto označení nesprávné.

Dřevo je dřevo

17. únor 2006, RNDr. Jiří Jakl
Dřevo je jedním z nejstarších materiálů, které se lidstvo naučilo využívat ke stavbě obydlí, výrobě pracovních nástrojů i jako zdroje energie či suroviny na výrobu papíru. Co je to dřevo a kde najít informace o dřevě by měl napovědět tento příspěvek.
Halové jevy v atmosféře: V souvislosti s výskytem některých oblaků…

Halové jevy v atmosféře

14. únor 2006, Ing. Dagmar Honsová
V souvislosti s výskytem některých oblaků můžeme v atmosféře pozorovat optické jevy, takzvané fotometeory. Mezi ně patří i halové jevy, které se objevují na obloze kolem Slunce i Měsíce v podobě kol, oblouků a skvrn. U nás se v zimě na obloze nejčastěji objevuje malé halo, po zbytek roku duha.
Teplotní inverze - počasí naopak: Každý z nás se již určitě setkal s…

Teplotní inverze - počasí naopak

10. únor 2006, Ing. Dagmar Honsová
Každý z nás se již určitě setkal s meteorologickým pojmem inverze teploty, hlavně ten kdo žije v nížinách. Inverze teploty znamená, že teplota s rostoucí výškou vzrůstá.

Koloběh vody v přírodě (3 díl) - Minerální a podzemní vody

28. červenec 2005, Antonín Lágner
Jak již název napovídá, dnešní díl našeho miniseriálu bude věnován podzemní a minerální vodě.
Koloběh vody v přírodě (2 díl) - Sladká povrchová voda: Dnes se podíváme co se děje s vodou dále poté,…

Koloběh vody v přírodě (2 díl) - Sladká povrchová voda

18. duben 2005, Antonín Lágner
Dnes se podíváme co se děje s vodou dále poté, co se dostane na zem ve formě srážek. Jistá část se vsákne do půdy (tu si necháme na jindy) a část steče po povrchu. Tato část vody se dále dělí na stojatou a tekoucí.
Koloběh vody v přírodě (1. díl) - Srážky: Voda je druhou nejdůležitější složkou…

Koloběh vody v přírodě (1. díl) - Srážky

23. únor 2005, Antonín Lágner
Voda je druhou nejdůležitější složkou potřebnou pro život. První je dýchatelná atmosféra, druhou voda a teprve třetí potrava. S vodou se setkáváme téměř všude.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 další
Celkem 3 stránky, zobrazit první nebo poslední stránku.