Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Revidovaný Český standard FSC lesního hospodaření usnadňuje získání certifikace

2. červen 2015, FSC ČR, o. s.
TZ FSC ČR, 1. 6. 2015, Brno V uplynulých týdnech byla mezinárodní organizací FSC oficiálně schválena revidovaná verze Českého standardu FSC pro lesní hospodaření. Cílem schválených změn je především usnadnit českým vlastníkům a správcům lesů přechod na certifikaci FSC a přírodě blízké lesní hospodaření.

Brno dnes navštíví vlci, rysi a medvědi! Proběhne zde premiéra dokumentárního filmu o velkých šelmách CAUSA CARNIVORA

2. červen 2015, Hnutí DUHA Olomouc
Tizková zpráva 1. června 2015 Zítra (v úterý 2. června) se od 19.00 v sále Břetislava Bakaly v Brně uskuteční premiéra nového dokumentárního filmu CAUSA CARNIVORA [1]. Režisér Jan Svatoš v něm hledal odpověď na otázku, proč je Česká republika, co se výskytu velkých šelem týče, zatím spíše pustým ostrovem uprostřed Evropy a co vzácným predátorům brání ve větším návratu do naší krajiny.

Cesta po hraně Labského dolu bude v červnu uzavřena

2. červen 2015, Mgr. Radek Drahný
Tisková zpráva 1.6.2015 Červeně značená turistická cesta ze Zlatého návrší k Labské boudě po hraně Labského dolu bude od dnešního dne plánovaně do 30. června uzavřena. Důvodem je výstavba dřevěného povalového chodníku mezi Hančovým pomníkem a vodopádem Pančavy.

Máte diplomku zaměřenou na ekologii nebo životní prostředí? Chcete vyhrát 10000Kč? Zapojte se do soutěže.

28. květen 2015, RNDr. Jan Trávníček
Jihomoravský kraj společně se školským zařízením Lipka vyhlašuje XIII. ročník soutěže o nejlepší diplomové práce s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Závěrečnou práci mohou přihlásit absolventi bakalářských i magisterských oborů. Všechny přihlášené práce budou publikovány, vítěz získá 10 000 Kč.

Sokoli stěhovaví opět úspěšně hnízdí v Praze. Mají čtyři mláďata.

18. květen 2015, Česká společnost ornitologická
Již třetí rok v řadě v Praze úspěšně hnízdí vzácní a ohrožení dravci sokoli stěhovaví. Domovem jsou jim hnízdní budky, které pro ně připravili ornitologové z České společnosti ornitologické. Právě probíhající kontroly zatím potvrdily úspěšné hnízdění na lokalitě Pražských služeb v areálu ZEVO Malešice, kde ornitologové okroužkovali hned čtyři zhruba dvacetidenní mláďata. Předběžné kontroly některých dalších hnízdišť dávají…

Varování před konzumací Master Mineral Solution (MMS), Chloride Dioxide Solution (CDS, CDS2) a Chloride Dioxide Holding (CDH)

4. květen 2015, Ministerstvo zdravotnictví
Hlavní hygienik ČR varuje před konzumací výrobků pod názvy Master Mineral Solution (MMS), Chloride Dioxide Solution (CDS, CDS2) a Chloride Dioxide Holding (CDH), ať již nabízených prostřednictvím internetového prodeje nebo jako jednotlivé složky s návodem na přípravu a použití výsledného produktu.

Dobrovolníci opět uklízeli Česko

24. duben 2015, Martina Čáslavská
Překvapilo Vás o tomto víkendu množství igelitových pytlů naplněných odpadem rozesetých ve městech a okolo komunikací po všech koutech republiky? Není se čemu divit. O tomto víkendu proběhla hlavní část dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015. Druhého ročníku této úklidové akce se zúčastnilo přes 30 000 dobrovolníků, kteří sesbírali 800 tun odpadů. Díky příznivému počasí překonal zájem veřejnosti o pořádek a čistotu v našich městech a přírodě i…

Poslanci právě schválili novelu zákona o podporovaných zdrojích: pomáhá slunci a bioplynu, ale ignoruje nejlevnější vítr

10. duben 2015, Hnutí DUHA
Domácnosti a firmy si budou moci brzo začít vyrábět svou vlastní elektřinu a ušetřit tak za energii ze sítě. Teoreticky. Proto, aby se to stalo doopravdy, musí však stát přidat: zavést net-metering, obnovit hodinové zelené bonusy pro obecní a družstevní větrné i malé solární elektrárny nebo jinou formu podpory.

Akce Ukliďme Česko bude letos opravdu pestrá

8. duben 2015, Martina Čáslavská
Druhý ročník úklidové akce Ukliďme Česko se koná již za týden, v sobotu 18. dubna a mapa naplánovaných dobrovolnických úklidů přírody a obcí je již hustě zaplněná. Uklízet se bude na minimálně 750 místech po všech koutech České republiky.

Desátý ročník „Místo, kde žijeme“ rozdělí 1,5 milionu Kč pro pět komunitních projektů, která promění veřejná prostranství

7. duben 2015, Markéta Kunešová
Praha, 1. dubna 2015 – Nadace VIA dnes vyhlašuje desátý ročník programu „Místo, kde žijeme“. Grant ve výši 300 000 korun, odborné semináře a pomoc konzultanta získá pět vybraných týmů lidí, kteří chtějí změnit své okolí. Program dodnes podpořil kultivaci 45 veřejných prostranství. Přihlášky je možné podávat do konce června. Z pozice generálního partnera podporuje program „Místo, kde žijeme“ společnost NET4GAS, partnerem je skupina HORNBACH.
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.