Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Děsí vás příroda? Máme seznam 50 fobií z přírody, jistě tam bude i ta vaše: Bojíte se pavouků, děsí vás netopýři? Máte...

Děsí vás příroda? Máme seznam 50 fobií z přírody, jistě tam bude i ta vaše

1. červenec 2022, Petr Kadlík [ aktivity v přírodě ]
Bojíte se pavouků, děsí vás netopýři? Máte strach z bouřky? K smrti vás děsí vydry? Najděte si váš strach v našem seznamu desítek různých fobií z přírody. Pojmenování vašeho strachu a pocit, že jím trpí i řada jiných lidí, vám třeba pomůže podobnou fobii zmírnit a pořádně si užít léto.
Zkuste v létě recepty pro vegany: Pojďte prožít zdravé léto. Využijte dostupnost...

Zkuste v létě recepty pro vegany

30. červen 2022, REKLAMA [ ekoporadna ]
Pojďte prožít zdravé léto. Využijte dostupnost lokálního ovoce a zeleniny a vyzkoušejte zdravé veganské a vegetariánské recepty. Místo polotovarů si sami navařte a velkou část stravy jezte v syrovém stavu bez tepelné úpravy. S přípravou zdravějšího jídla vám pomůže kvalitní kuchyňský robot s vhodným příslušenstvím.
Za vůní levandule po Česku: Právě začínají nakvétat do plné krásy...

Za vůní levandule po Česku

30. červen 2022, Lenka Kadlíková [ turistika, cestování ]
Právě začínají nakvétat do plné krásy levandule. Kvůli této fialovomodré nádheře a úžasné vůni však nemusíte do Provence. Udělejte si voňavý výlet na některou z českých levandulových farem či zahrad.
Máte rádi čaj? Možná se pomalu měníte na Spidermana: Víte, co je eDNA? Vědci se zaměřili na její...

Máte rádi čaj? Možná se pomalu měníte na Spidermana

28. červen 2022, Petr Kadlík [ věda, výzkum ]
Víte, co je eDNA? Vědci se zaměřili na její výzkum v čaji a došli k výsledkům, které jistě potěší milovníky pavouků, všech dalších členovců a komiksového superhrdiny Spidermana. Ale pozor: pokud vás trápí arachnofobie nebo třeba entomofobie, tak vás tento článek asi nepotěší.
Levandule – bylinka, co léčí duši: Vydejte se se mnou za krásou a nezaměnitelnou...

Levandule – bylinka, co léčí duši

24. červen 2022, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Vydejte se se mnou za krásou a nezaměnitelnou vůní této původem středomořské rostliny. Zjistěte, že tahle rostlina toho s umí mnohem více než jen ovonět a zkrášlit vaši zahradu, balkón, terasu, byt či dům. Vydejte se právě teď na výlet nejen do Provence ale i na česká levandulová pole.
Nezkreslená věda - věda, která baví: Pohodlně se usaďte,  vypněte své mobilní...

Nezkreslená věda - věda, která baví

20. červen 2022, Lenka Kadlíková [ literatura a příroda ]
Pohodlně se usaďte, vypněte své mobilní telefony a připravte se na pořádnou jízdu. Takto začíná tato nádherná kniha plná zajímavostí ze světa „Nezkreslené“ vědy. Do něj vás už nějakou dobu zve Akademie věd České republiky na svém stejnojmenném seriálu na Youtube kanálu Otevřená věda.
Budeme kuřata krmit konopím?: Když se řekne konopí, „tráva“ nebo rovnou...

Budeme kuřata krmit konopím?

20. červen 2022, Petr Kadlík [ flóra & fauna ]
Když se řekne konopí, „tráva“ nebo rovnou marihuana - tak vás asi napadnou nejrůznější věci, ale krmení kuřat mezi nimi nebude. Což je ovšem chyba, protože konopí může být v chovu drůbeže pravděpodobně velmi užitečné.
Fenomén Sněžka: Ocitnout se na nejvyšší hoře Česka láká už...

Fenomén Sněžka

17. červen 2022, Lenka Kadlíková [ turistika, cestování ]
Ocitnout se na nejvyšší hoře Česka láká už od nepaměti snad každého turistu. Proto není divu, že je Sněžka jedním z míst, označovaných jako „Václavák“. Je to ale také velmi vzácné místo a proto bychom se k němu měli náležitě chovat.
Sledujte pocitovou teplotu, aktivitu klíšťat, výskyt hub, pyly a další na portálu ČHMÚ: Při ranním brouzdání po internetu jsem úplně...

Sledujte pocitovou teplotu, aktivitu klíšťat, výskyt hub, pyly a další na portálu ČHMÚ

13. červen 2022, Lenka Kadlíková [ komentáře ]
Při ranním brouzdání po internetu jsem úplně náhodou narazila na velmi zajímavé stránky, které jsou součástí portálu ČHMÚ. Jedná se o opravdu krásně řešenou Biometeorologickou předpověď. Na jednom místě se můžete zjistit jaké je riziko, že se venku potkáte s klíštětem, jaká je pravděpodobnost, že dneska v lese najdete houby, jak jsou na tom obecně pyly, kde na vás budou v noci útočit komáři. Zjistíte zde i aktuální aktivitu kůrovce nebo údaje o...
Ptačí řeč a inteligence sýkor koňader: Sýkora koňadra je krásný ptáček, kterého na...

Ptačí řeč a inteligence sýkor koňader

9. červen 2022, Petr Kadlík [ flóra & fauna ]
Sýkora koňadra je krásný ptáček, kterého na krmítku většinou pozná i úplný laik. Tato naše největší a nejběžnější sýkorka má ale i některé zajímavé schopnosti, o kterých nejspíš nevíte.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 289 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.