Skryté nebezpečí recyklace plastů: při recyklaci uniká do vody a vzduchu obří množství nebezpečných mikroplastů!: Každé malé dítě ví, že plast je potřeba...

Skryté nebezpečí recyklace plastů: při recyklaci uniká do vody a vzduchu obří množství nebezpečných mikroplastů!

24. květen 2023, Petr Kadlík [ ochrana životního prostředí ]
Každé malé dítě ví, že plast je potřeba recyklovat. Bohužel se ale ukazuje, že recyklace plastů má i svou stinnou stránku, o které se zatím příliš nemluvilo: mikroplasty. Při recyklaci totiž dochází k jejich uvolňování do vody i vzduchu a my pak tyto miniaturní kousky zdraví nebezpečných kousků plastu pijeme, jíme a dýcháme.
Vyberte si správný zavírací nůž: Zavírací nůž je praktickou věcičkou...

Vyberte si správný zavírací nůž

24. květen 2023, REKLAMA [ aktivity v přírodě ]
Zavírací nůž je praktickou věcičkou především díky své kompaktní velikosti. Ta je ve složeném stavu až poloviční ve srovnání s nožem s pevnou čepelí. Kapesní nůž je ideální ve chvíli, kdy chcete ušetřit místo a chcete eliminovat riziko poškození zavazadla či zranění. Využijete ho cestování, ale i každodenní nošení nože v kapse. V následujících řádcích vám ukážeme, jak vybrat správný zavírací nůž právě pro vás.
Dějiny lidí aneb stejnost a pestrost lidského druhu: Tahle kniha není klasickou dějepisnou...

Dějiny lidí aneb stejnost a pestrost lidského druhu

22. květen 2023, Lenka Kadlíková [ literatura a příroda ]
Tahle kniha není klasickou dějepisnou encyklopedií, rozdělenou dle jednotlivých časových úseků. Taková by asi na náš web tematicky úplně nepasovala. Etnolog Martin Rychlík na to šel jinak. Na 73 aspektech našeho života se snaží poukázat na velkou pestrost, ale zároveň i stejnost lidstva.
Nevíte, kde uspořádat firemní teambuilding? My ano! : Utužování a stmelování kolektivu je pro firmu...

Nevíte, kde uspořádat firemní teambuilding? My ano!

22. květen 2023, REKLAMA [ aktivity v přírodě ]
Utužování a stmelování kolektivu je pro firmu nesmírně důležité. Zaměstnanci by se průběžně měli vzájemně poznávat, učit se spolu komunikovat a spolupracovat. Stejně jako rozvíjet jejich kreativitu a komunikační schopnosti. To vše vede k celkově lepšímu fungování firmy, kde její pracovníci táhnou za jeden provaz a řeší problémy společně. A my víme, kde s tím mohou začít.
Biosmršť – aneb pojďme s mobilem hledat invazní druhy: Příští týden 26.-28. května 2023 se koná již...

Biosmršť – aneb pojďme s mobilem hledat invazní druhy

19. květen 2023, Lenka Kadlíková [ věda, výzkum ]
Příští týden 26.-28. května 2023 se koná již druhý ročník celorepublikové akce, která má pomoci zmapovat invazní druhy v České republice. Vyrazte na procházku a pomozte vědcům zmapovat situaci s druhy, které byly do české přírody zavlečeny a dělají tu neplechu. Stačí vám k tomu mobil.
Poštolky za oknem: Poštolka obecná je známá svou, na dravce...

Poštolky za oknem

18. květen 2023, Jiří Březina [ flóra & fauna ]
Poštolka obecná je známá svou, na dravce netypickou, ochotou hnízdit v těsném sousedství člověka. K naší velké radosti to postihlo také nás a už čtvrtým rokem máme na okně poštolčí rodinu.
Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu: Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo...

Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu

17. květen 2023, Lenka Kadlíková [ ochrana životního prostředí ]
Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo pod hnízdem, mrtvá samice vzácného orla mořského. Hasiči pak našli na hnízdě mrtvé mládě.
Jak se nejlépe starat o psí srst: Péče o psí srst je velmi důležitá. Možná se...

Jak se nejlépe starat o psí srst

17. květen 2023, REKLAMA [ flóra & fauna ]
Péče o psí srst je velmi důležitá. Možná se to na první pohled nemusí zdát, ale opravdu je to tak. Kvalita srsti může odrážet zdraví psa a pravidelná péče o ni může předcházet zdravotním problémům. Dnes jsme se na toto téma zaměřili trochu blíže a přinášíme vám několik tipů, díky kterým bude váš pes dokonale spokojený.
Nevíte kam za přírodou? Zkuste lázně: Hledáte-li místo, kde je prostor pro klidný únik...

Nevíte kam za přírodou? Zkuste lázně

17. květen 2023, REKLAMA [ aktivity v přírodě ]
Hledáte-li místo, kde je prostor pro klidný únik do přírody a zároveň se tam můžete pohodlně regenerovat, ideální volbou jsou pro vás lázně. Lázeňská zařízení totiž nabízí širokou škálu léčebných a relaxačních procedur, které pomohou s regenerací vašeho těla, a navíc mnoho lázní se nachází v malebném prostředí uprostřed přírody, což zajistí i psychický odpočinek od každodenního stresu a shonu. Umístění lázní v přírodě vám umožní...
Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025: Vláda představila základní informace k cestě...

Zálohované PET lahve a plechovky od roku 2025

17. květen 2023, Lenka Kadlíková [ recyklace a třídění ]
Vláda představila základní informace k cestě jakou hodlá řešit velké množství odpadu ve formě pet lahví a plechovek a usnadnit jejich recyklaci. Podle ministra životního prostředí Hladíka je cílem projektu vrátit do oběhu až 90 % tohoto odpadu.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 307 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.