Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Proč jsou morčata tak skvělá?: Hledáte ideální zvíře pro děti nebo pro sebe?...

Proč jsou morčata tak skvělá?

19. květen 2020, Petr Kadlík [ flóra & fauna ]
Hledáte ideální zvíře pro děti nebo pro sebe? Přítulného, hodného, roztomilého a přitom i poměrně nenáročného domácího mazlíčka? Přesně takové je morče!
Proč je český česnek kvalitnější než ten z Číny a Španělska? (PR): Česnek patří mezi potraviny, které mají ve své...

Proč je český česnek kvalitnější než ten z Číny a Španělska? (PR)

12. květen 2020, REKLAMA [ ekoporadna ]
Česnek patří mezi potraviny, které mají ve své přirozené podobě na lidský organismus ty nejpříznivější účinky. Ne však v každé své podobě. Pokud chcete z česneku dostat skutečně vše pozitivní, sáhněte po českém česneku.
Druhá světová válka jiným pohledem - zvířecí mazlíčci vojáků: Každý psycholog potvrdí, že kontakt s...

Druhá světová válka jiným pohledem - zvířecí mazlíčci vojáků

8. květen 2020, Petr Kadlík [ foto a video ]
Každý psycholog potvrdí, že kontakt s přítulným zvířetem pomáhá lidem zvládat stres. Vojákům to za druhé světové války nejspíš nikdo neříkal, ale někteří na to určitě přišli sami. Podívejte se na řadu jedinečných fotografií z období válečného pekla druhé světové války, které dokazují že vojáci na všech stranách fronty byli svým způsobem vlastně stejní.
Kos černý - Turdus merula: Kos je jeden z našich nejznámějších ptáků,...

Kos černý - Turdus merula

4. květen 2020, Lenka Kadlíková [ lexikon přírody ]
Kos je jeden z našich nejznámějších ptáků, kterého se malé děti učí poznávat podle básničky už ve školce: "Po paloučku skáče kos, celý černý, žlutý nos. Hop a skok, žádný krok, kos tak skáče celý rok.". Více vám o něm prozradí náš článek.
Bio kosmetika: Jaké jsou její výhody a co přináší z hlediska ekologie? (PR): Ochrana přírody se v posledních letech dostává...

Bio kosmetika: Jaké jsou její výhody a co přináší z hlediska ekologie? (PR)

3. květen 2020, REKLAMA [ ekoporadna ]
Ochrana přírody se v posledních letech dostává do popředí v mnoha oblastech. Týká se logicky i kosmetických výrobků. Při jejich výrobě se klade větší důraz na ekologii, zákazníci vyžadují, aby prodávané produkty byly bez potenciálně škodlivých chemických látek, ideálně v bio kvalitě.
Tajemství hmyzích pachů - feromony: Průkopníkem v oblasti zkoumání hmyzího čichu...

Tajemství hmyzích pachů - feromony

3. květen 2020, Renata Petříčková [ věda, výzkum ]
Průkopníkem v oblasti zkoumání hmyzího čichu je francouzský entomolog Fabre. Z kukly se mu v pracovně vylíhla samička martináče hrušňového. V ten večer měl otevřené okno a za pár chvil se začaly dít věci... Následně zažil nálet samečků, kteří byli přilákány pachem samičky. V jeho pracovně to za okamžik vypadalo jako v kouzelnické sluji plné netopýrů, protože martináček hrušňový je poměrně velký motýl.
Velkolepá Afrika je stále krásná, jen je tu krásu třeba více hledat! (PR): Zásahy člověka do přírody jsou v poslední...

Velkolepá Afrika je stále krásná, jen je tu krásu třeba více hledat! (PR)

1. květen 2020, Viasat Nature [ flóra & fauna ]
Zásahy člověka do přírody jsou v poslední době neoddiskutovatelné a bohužel často nevratné, ale přesto se i na černém kontinentu stále dají najít místa, která jsou lidstvem téměř nedotčená a zachovávají si svůj původní ráz divočiny, tak jak ho známe z klasických dobrodružných filmů nebo dokumentů v podání cestovatelů Zikmunda a Hanzelky.
Není vejce jako vejce: Co neodmyslitelně patří k velikonocům? Co je...

Není vejce jako vejce

12. duben 2020, Lenka Kadlíková [ věda, výzkum ]
Co neodmyslitelně patří k velikonocům? Co je symbolem jara a nového života? No ano. Je to vajíčko. Určitě znáte přísloví, podobný jako vejce vejci. Jak už tomu tak bývá, ne každé přísloví se zakládá na úplné pravdě. Pojďme si o tom trošku popovídat.
Do Pripjatě se vrací život, aneb Černobyl ožívá (PR): Znáte Pripjať? Pripjať je ukrajinské město,...

Do Pripjatě se vrací život, aneb Černobyl ožívá (PR)

11. duben 2020, Viasat Nature [ globální problémy ]
Znáte Pripjať? Pripjať je ukrajinské město, které bylo vysídleno po havárii v černobylské jaderné elektrárně v roce 1986. Kromě pár starousedlíků tam tehdy nikdo nezůstal a z prosperujícího sídla se stalo město duchů s vpravdě děsivou atmosférou.
Ekodoporučení v době epidemie koronaviru: Šíření viru COVID-19 přináší řadů...

Ekodoporučení v době epidemie koronaviru

22. březen 2020, RNDr. Jiří Jakl [ ekoporadna ]
Šíření viru COVID-19 přináší řadů důsledků pro ekonomiku a mění naše životy. Z hlediska ekologie omezení v dopravě přinášejí větší klid, čistější nebe a umožňují i jinak obtížnou migraci zvířat, o snížení spotřeby fosilních paliv, více lokavorním a střídmějším chování spotřebitelů nemluvě. Jinak to zase vychází z pohledu odpadů při používání jednorázových ochranných prostředků. Co vlastně můžeme dělat pro zdraví a ekologii?
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 274 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: