Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY

Sírouhlík ako nebezpečná zložka exhalátov

19. říjen 2005, Pavla Šimonová
Oboznámenie s vlastnosťami sírouhlíka a nebezpe-čenstvom, ktoré môže spôsobiť ako jedovatý exhalát.
Krysa versus potkan: Po všechny lidské generace vyvolávaly jednotlivé...

Krysa versus potkan

12. červenec 2005, Dr. Mefistofeles
Po všechny lidské generace vyvolávaly jednotlivé živočišné druhy v člověku různé pocity. Kdo nikdy neobdivoval zpěv kosa, nestál s respektem před lví klecí nebo mu nebyl sympatický medvěd pro svou zdánlivou dobrosrdečnost? A kdo z nás se neotřásl odporem při spatření malého zvířátka pobíhajícího kolem popelnic nebo vylézajícího z kanalizace?
Sinice - aktuální problém našich vod: Kdo by neznal situaci, kdy člověk přijede na...

Sinice - aktuální problém našich vod

7. červenec 2005, MVc. Štěpán Vencl
Kdo by neznal situaci, kdy člověk přijede na oblíbené koupaliště, řeku, rybník, či jezero a místo vody nalezne jen zapáchající zelenožlutou tekutinu? Kolikrát se za hezkých letních dnů ozývá ze sdělovacích prostředků varování před koupáním v té či oné vodní nádrži z důvodu výskytu sinic? Málokdo však ví, co vlastně sinice jsou, jaké mají vlastnosti a jaké jsou jejich projevy.
Pilotní evropské a 8. české GLOBE Games: Letošní GLOBE Games se odehrávaly ve dnech 6. - 8...

Pilotní evropské a 8. české GLOBE Games

11. květen 2005, Alena Rulfová
Letošní GLOBE Games se odehrávaly ve dnech 6. - 8. května v České Třebové. Hlavním organizátorem her bylo ve spolupráci se Sdružením TEREZA pověřeno gymnázium Česká Třebová

Otázka ochrany ŽP v praxi a program GLOBE

5. květen 2005, Alena Rulfová
Otázka čistoty životního prostředí v němž žijeme a sledování jeho celkové kvality se stává stále více aktuálnějším tématem, které by rozhodně nemělo být přístupné jen pro určitý okruh veřejnosti.

Bioakumulace, toxicita a toxický efekt

15. březen 2005, Alena Rulfová
Bioakumulace a toxicita jsou dva navzájem prolínající se pojmy. Pokusím se vám v dnešním článku ukázat, jak důležitá je pro nás znalost obou, protože cokoliv škodlivého dáme přírodě, nám příroda mnohonásobně vrátí.

Globální oteplování

21. únor 2005, Libuše Weinerová
V posledních letech se na naší planetě dějí zvláštní věci. Dochází k nejrůznějším přírodním katastrofám, které před několika desítkami let byly zcela neznámé. Na obou pólech tají ledovce. Čím to vše může být způsobeno?
Invazní druhy - celosvětový problém II: Člověk zavlekl do své domoviny již řadu...

Invazní druhy - celosvětový problém II

11. únor 2005, Jan Havránek
Člověk zavlekl do své domoviny již řadu nepůvodních druhů. Některé nalezly příznivé podmínky a začaly se invazně šířit. V dnešní době je budeme jenom těžko odstraňovat.
Invazní druhy rostlin - celosvětový problém: Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný...

Invazní druhy rostlin - celosvětový problém

18. listopad 2004, Jan Havránek
Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný ekosystém. Vytlačují naše původní druhy. Skoro žádná opatření nemohou zábránit jejich invazi. Ano, jedná se o známou bandu vedenou bolševníkem, křídlatkami a netýkavkou.

Hlavní příčiny největších globálních problémů dnešního světa Asijského kontinentu aneb rozporuplný život a boj o jeho záchranu

13. říjen 2004, Alena Rulfová
Všeobecné znalosti zeměpisu většiny z nás obsahují jen velmi stručné údaje o životě lidí v některých ne zrovna rozvinutých zemích Asie - hlad, podvyživené děti i dospělí, sucho, záplavy, války, smrtelné choroby a celkově exotické prostředí.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.