Rubrika: KOMENTÁŘE

Živá příroda a počítače

31. srpen 2004, RNDr. Jiří Jakl
Živá příroda - mohou ji nahradit informace v počítačích? V zásadě jsou tři typy odpovědí na tuto otázku.

Botanici a česká botanika

30. srpen 2004, RNDr. Jiří Jakl
V očích nebotanika by měl být botanik tichý zpytec popisující, kde která kytička roste, jak vypadá a jak se jmenuje latinsky. Kdo se nad botanikou více zamyslí, domyslí si i popis rostlinných společenstev (jak se liší louka od lesa), procesů probíhajících v rostlinách (fotosyntéza) a jevů spojených s rostlinami (opylování, šíření semen, evoluce...). Pak můžeme dojít i na problematiku užitkových a pěstovaných rostlin. Botanika je dnes ale trochu něco jiného,...
Biomasa jako obnovitelný zdroj energie: Náš ekologický slovníček Vám poví, že...

Biomasa jako obnovitelný zdroj energie

28. červenec 2004, Lenka Kadlíková
Náš ekologický slovníček Vám poví, že biomasa je množství rostlinné hmoty, která vyroste na určité ploše za určitou dobu. V současnosti se dostává do oblasti zájmů jako obnovitelný zdroj energie např. pro menší obce.

Obchodování s emisemi CO2

13. červenec 2004, Alena Rulfová
Obchodování s emisemi oxidu uhličitého CO2, známého skleníkového plynu, je v současné době ve státech Evropské unie naprosto běžnou záležitostí. Od příštího roku se tento obchodovací systém má stát nedílnou součástí také našeho trhu.

Supermarket nebo raději menší obchod?

12. červenec 2004, Alena Rulfová
Pro některé z nás je jen stěží pochopitelný obrovský nárůst počtu velkých marketových prodejen. Rozšiřují se po našich městech nezadržitelným tempem a zabírají dřívější přírodní plochy, kde jsme ještě nedávno venčili psa či tlačili dětský kočárek.

Příčiny ústupu jedle bělokoré

5. červenec 2004, Libuše Weinerová
Jedli bělokorou (Abies alba) určitě někdo z vás už v životě viděl a možná již řadu let pozorujete, jak jedle bělokorá u nás mizí.

Životní prostředí ve městech a jeho vliv na jedince

24. červen 2004, Antonín Lágner
Ve městech žije dnes převážná většina populace, užívá si výhod civilizace a neuvědomuje si, že jim to přináší kromě výhod také značné nevýhody. Nevýhody, které často v rytmu dnešního stylu života ustupují do pozadí tak daleko že se na ně skoro až zapomíná.

5. červen - Světový den životního prostředí

6. červen 2004, Alena Rulfová
Datum 5. června, které bylo ustanoveno Valným shromážděním OSN v roce 1972 Světovým dnem životního prostředí, je považováno z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí za jednu z nejdůležitějších událostí v roce.

Greenpeace, my a ochrana přírody

3. červen 2004, Alena Rulfová
Všichni známe organizaci Greenpeace především jako skupinu lidí, kteří se rozhodli určitým způsobem bojovat proti současné ekologické situaci ve světě. Je na každém z nás, aby posoudil, zda je tento způsob vhodný a do jaké míry.

Dubnové ceny - Ropák a Bludný balvan

6. květen 2004, Petr Kadlík
Anketu Ropák zná asi každý. Její výsledky jsme Vám přinesli (jako jedni z prvních) už jako žhavou aktualitku v poledne pátek 30. dubna. Možná ale neznáte podobnou anketu Bludný balvan, kterou pořádá Český klub skeptiků - Sisyfos.
Listování: předcházející  | 19 | 20 | 21 [ 22 ]  23 další
Celkem 23 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.