Rubrika: OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu: Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo…

Další zmařené hnízdění orlů mořských, podezření padá na otravu

17. květen 2023, Lenka Kadlíková
Na Toužimsku byla kolemjdoucím nalezena, přímo pod hnízdem, mrtvá samice vzácného orla mořského. Hasiči pak našli na hnízdě mrtvé mládě.
V Milovicích uhynulo zubří mládě. Na vině mohu být úřady: V přírodě občas dojde k tomu, že mládě…

V Milovicích uhynulo zubří mládě. Na vině mohu být úřady

10. květen 2023, Lenka Kadlíková
V přírodě občas dojde k tomu, že mládě zapadne do bláta a stresem uhyne. Zde to ale bylo trošku jinak. Tato tragická událost se nemusela stát.
Skvělá zpráva! Ustupuje kůrovcová kalamita: Díky příznivějšímu počasí v českých…

Skvělá zpráva! Ustupuje kůrovcová kalamita

10. květen 2023, Lenka Kadlíková
Díky příznivějšímu počasí v českých lesích poslední dva roky ustupuje kůrovcová kalamita. Nicméně situace je nadále vážná a je nutné ji sledovat.
Ochrana vzácného papouška jako originální dar Austrálie ke korunovaci pro krále Karla III. : V sobotu 6. května proběhne v Anglii korunovace…

Ochrana vzácného papouška jako originální dar Austrálie ke korunovaci pro krále Karla III.

4. květen 2023, Petr Kadlík
V sobotu 6. května proběhne v Anglii korunovace nového britského krále Karla III. a královny Camilly. Na tom z hlediska ochrany přírody není nic až tak zajímavého. Zajímavý je ale dar, který novému králi k jeho korunovaci daruje vláda Austrálie.
Odhalené spiknutí o Rainforest Alliance a hmyzu v potravinách aneb skutečný význam loga se zelenou žabičkou: Internet je úžasná věc. Může sloužit ke…

Odhalené spiknutí o Rainforest Alliance a hmyzu v potravinách aneb skutečný význam loga se zelenou žabičkou

26. duben 2023, Petr Kadlík
Internet je úžasná věc. Může sloužit ke zlepšování úrovně vzdělání, rychlému šíření důležitých informací, může neskutečným způsobem globálně pomoci lidstvu. Tedy, pokud se dříve ten samý svět díky šíření „zaručených zpráv“, lží a dezinformací nevrátí zpět do doby kamenné.
Ochranáři sbírali na louce bobky. Proč?: V Motýlím království v Radiměři začátkem…

Ochranáři sbírali na louce bobky. Proč?

24. duben 2023, Lenka Kadlíková
V Motýlím království v Radiměři začátkem dubna proběhlo Bobkobraní. Proč je to důležité? Co to přírodě přinese? Bobky jsou přeci živiny pro půdu?
Při sekání luk pozor nejen na srnčata: V období května a června velmi často…

Při sekání luk pozor nejen na srnčata

17. duben 2023, Lenka Kadlíková
V období května a června velmi často přistupujeme k prvnímu sekání luk, na kterých se mohou ukrývat mláďata. Zejména zajíci a srnci, kteří se v tuto dobu rodí. Ze zákona je třeba zajistit, aby jim nebylo ublíženo.
Válka na Ukrajině ničí vzácnou přírodu. Mapa Greenpeace vám ukáže, kolik škody válčící Rusové už napáchali: Válka na Ukrajině ničí nejen lidské životy,…

Válka na Ukrajině ničí vzácnou přírodu. Mapa Greenpeace vám ukáže, kolik škody válčící Rusové už napáchali

12. březen 2023, Petr Kadlík
Válka na Ukrajině ničí nejen lidské životy, kulturu a průmysl, ale neskutečným způsobem poškozuje i tamní životní prostředí. Ukrajinská ekologická organizace Ecoaction se ve spolupráci s Greenpeace pokusila tyto škody na ukrajinské přírodě zdokumentovat a zakreslit do mapy.
Který z kandidátů na prezidenta je lepší? Takhle to vidí Asociace soukromého zemědělství ČR: Český prezident nemá velké pravomoci. Nemůže…

Který z kandidátů na prezidenta je lepší? Takhle to vidí Asociace soukromého zemědělství ČR

17. leden 2023, Petr Kadlík
Český prezident nemá velké pravomoci. Nemůže vyhlásit válku, ani nemůže přímo zařídit levnější energie. Přesto je významnou osobností, která může ovlivnit vývoj naší země. Je tedy lepší zvolit Andreje Babiše nebo Petra Pavla? Zkuste při výběru zvážit argumenty českých sedláků.
Ohňostroj jako mimořádně efektní způsob, jak si rychle otrávit vlastní vzduch: Ohňostroje patří již po staletí k tradici…

Ohňostroj jako mimořádně efektní způsob, jak si rychle otrávit vlastní vzduch

31. prosinec 2022, Anna Nebeská
Ohňostroje patří již po staletí k tradici silvestrovských oslav konce roku. V dnešní době se ale kromě vizuální stránky začíná řešit i vliv ohňostrojů na lidské zdraví, zvířata a životní prostředí. A tento negativní dopad rozhodně není malý.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 5 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.