Rubrika: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY

Invazní druhy - celosvětový problém II: Člověk zavlekl do své domoviny již řadu...

Invazní druhy - celosvětový problém II

11. únor 2005, Jan Havránek
Člověk zavlekl do své domoviny již řadu nepůvodních druhů. Některé nalezly příznivé podmínky a začaly se invazně šířit. V dnešní době je budeme jenom těžko odstraňovat.
Invazní druhy rostlin - celosvětový problém: Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný...

Invazní druhy rostlin - celosvětový problém

18. listopad 2004, Jan Havránek
Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný ekosystém. Vytlačují naše původní druhy. Skoro žádná opatření nemohou zábránit jejich invazi. Ano, jedná se o známou bandu vedenou bolševníkem, křídlatkami a netýkavkou.

Hlavní příčiny největších globálních problémů dnešního světa Asijského kontinentu aneb rozporuplný život a boj o jeho záchranu

13. říjen 2004, Alena Rulfová
Všeobecné znalosti zeměpisu většiny z nás obsahují jen velmi stručné údaje o životě lidí v některých ne zrovna rozvinutých zemích Asie - hlad, podvyživené děti i dospělí, sucho, záplavy, války, smrtelné choroby a celkově exotické prostředí.

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 3

4. říjen 2004, Alena Rulfová
Označení výrobků s GMO, pokuty, havárie, postup při zistění závadnosti. To jsou hlavní témata dnešního článku věnovaného legislativě a GMO

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 2

27. září 2004, Alena Rulfová
V dnešním pokračování seriálu o právním zakotvení GMO v české legislativě se dozvíme něco oritériích bezpečnosti těchto organismů.

Porušená retence krajiny

16. září 2004, Alena Rulfová
Tento problém velkou měrou týká i České republiky. Souvisí nejen se zemědělstvím, ale také s námi samotnými a s naším mnohdy neuváženým přístupem k okolní přírodě.

Problémy dnešního světa - zemědělství

14. září 2004, Antonín Lágner
Dnes je zemědělství velký problém, i když si to mnoho odpovědných lidí nepřipouští. Problémy zemědělství jsou hlavně v přístupu k půdě a v metodách jak z půdy něco dostat. V oblasti zemědělství platí velice přesně rozdělení na vyspělé a rozvojové země. Největší potíž je v tom, že jak v zaostalých tak ve vyspělých zemích je dnes zemědělství nastartováno pro přírodu špatným směrem.

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 1

13. září 2004, Alena Rulfová
O geneticky modifikovaných organismech již bylo napsáno mnohé, málokdo však ví, co je při manipulaci (pěstování, transport, výroba, prodej...) s GMO na území našeho státu právně dovoleno a co naopak zakázáno, či na které úkony se zákon nevztahuje.

GMO - způsob jak nasytit hladový svět (?)

9. září 2004, Alena Rulfová
V posledních dnech patří geneticky modifikované organismy či spíše geneticky modifikované plodiny k jednomu z nejdiskutovanějších témat nejen mediální scény. Poté, co se Indie rozhodla nahradit současné pěstebné plodiny svého území plodinami GM, rozpoutala se ve vlnách odpůrců GMO prudká vlna nepokoje.

Problémy dnešního světa - energie

25. srpen 2004, Antonín Lágner
V celém světě neustále stoupají nároky na dodávky energie. Jenže nerostné zdroje naší planety pomalu docházejí. Jak řešit tento problém dnešní společnosti a kde se tu vůbec vzal?
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 6 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.