Rubrika: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY

Otázka ochrany ŽP v praxi a program GLOBE

5. květen 2005, Alena Rulfová
Otázka čistoty životního prostředí v němž žijeme a sledování jeho celkové kvality se stává stále více aktuálnějším tématem, které by rozhodně nemělo být přístupné jen pro určitý okruh veřejnosti.

Bioakumulace, toxicita a toxický efekt

15. březen 2005, Alena Rulfová
Bioakumulace a toxicita jsou dva navzájem prolínající se pojmy. Pokusím se vám v dnešním článku ukázat, jak důležitá je pro nás znalost obou, protože cokoliv škodlivého dáme přírodě, nám příroda mnohonásobně vrátí.

Globální oteplování

21. únor 2005, Libuše Weinerová
V posledních letech se na naší planetě dějí zvláštní věci. Dochází k nejrůznějším přírodním katastrofám, které před několika desítkami let byly zcela neznámé. Na obou pólech tají ledovce. Čím to vše může být způsobeno?
Invazní druhy - celosvětový problém II: Člověk zavlekl do své domoviny již řadu...

Invazní druhy - celosvětový problém II

11. únor 2005, Jan Havránek
Člověk zavlekl do své domoviny již řadu nepůvodních druhů. Některé nalezly příznivé podmínky a začaly se invazně šířit. V dnešní době je budeme jenom těžko odstraňovat.
Invazní druhy rostlin - celosvětový problém: Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný...

Invazní druhy rostlin - celosvětový problém

18. listopad 2004, Jan Havránek
Jsou všude mezi námi. Níčí náš jedinečný ekosystém. Vytlačují naše původní druhy. Skoro žádná opatření nemohou zábránit jejich invazi. Ano, jedná se o známou bandu vedenou bolševníkem, křídlatkami a netýkavkou.

Hlavní příčiny největších globálních problémů dnešního světa Asijského kontinentu aneb rozporuplný život a boj o jeho záchranu

13. říjen 2004, Alena Rulfová
Všeobecné znalosti zeměpisu většiny z nás obsahují jen velmi stručné údaje o životě lidí v některých ne zrovna rozvinutých zemích Asie - hlad, podvyživené děti i dospělí, sucho, záplavy, války, smrtelné choroby a celkově exotické prostředí.

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 3

4. říjen 2004, Alena Rulfová
Označení výrobků s GMO, pokuty, havárie, postup při zistění závadnosti. To jsou hlavní témata dnešního článku věnovaného legislativě a GMO

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 2

27. září 2004, Alena Rulfová
V dnešním pokračování seriálu o právním zakotvení GMO v české legislativě se dozvíme něco oritériích bezpečnosti těchto organismů.

Porušená retence krajiny

16. září 2004, Alena Rulfová
Tento problém velkou měrou týká i České republiky. Souvisí nejen se zemědělstvím, ale také s námi samotnými a s naším mnohdy neuváženým přístupem k okolní přírodě.

Problémy dnešního světa - zemědělství

14. září 2004, Antonín Lágner
Dnes je zemědělství velký problém, i když si to mnoho odpovědných lidí nepřipouští. Problémy zemědělství jsou hlavně v přístupu k půdě a v metodách jak z půdy něco dostat. V oblasti zemědělství platí velice přesně rozdělení na vyspělé a rozvojové země. Největší potíž je v tom, že jak v zaostalých tak ve vyspělých zemích je dnes zemědělství nastartováno pro přírodu špatným směrem.
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 6 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.