Rubrika: FLÓRA & FAUNA

Pohádková želva ze Zeměplochy? Kdepak, želva se zelenými vlasy skutečně existuje!: Pokud jste někdy četli knihy Terryho Pratchetta,...

Pohádková želva ze Zeměplochy? Kdepak, želva se zelenými vlasy skutečně existuje!

14. říjen 2022, Petr Kadlík
Pokud jste někdy četli knihy Terryho Pratchetta, tak jistě znáte obří želvu A'Tuin. Nádherné stvoření na obrázku sice vypadá přesně jako želva z bájné Zeměplochy, ale nepotkáte jí při její cestě vesmírem. Žije v Austrálii a říká se jí krátkokrčka dlouhoocasá (Elusor macrurus).
Výsledek 15 let činnosti záchranné stanice pro veverky: více než tisíc zachráněných veverčat!: Skoro každý miluje veverky, ale jen málokdo se o...

Výsledek 15 let činnosti záchranné stanice pro veverky: více než tisíc zachráněných veverčat!

9. říjen 2022, Petr Soukup
Skoro každý miluje veverky, ale jen málokdo se o jejich mláďata v nouzi umí skutečně odborně postarat. Zajímá vás, jak to funguje v záchranné stanici pro veverky Pinky (známé též jako „Veveřáci“), kde se o malé veverky v nouzi starají již rovných 15 let?
Máte kočku nebo psa? Tyto lidské potraviny je můžou zabít!: Jistě to znáte. Ať už vaříte nebo jíte, tak...

Máte kočku nebo psa? Tyto lidské potraviny je můžou zabít!

6. říjen 2022, Petr Kadlík
Jistě to znáte. Ať už vaříte nebo jíte, tak se najednou kolem vás začne motat váš mlsný čtyřnohý kamarád a u toho se tváří, že právě umírá hlady. Co ze svého jídla byste ale psům a kočkám neměli dávat, abyste neohrozili jejich zdraví nebo dokonce život?
Ježek, nekorunovaný malý král naší přírody: Končící léto a začínající podzim je období,...

Ježek, nekorunovaný malý král naší přírody

13. září 2022, Petr Kadlík
Končící léto a začínající podzim je období, kdy u nás můžeme na ježka v přírodě narazit nejčastěji. Chcete se o tomto zvláštním zvířeti dozvědět něco, co jste možná dosud nevěděli? S pomocí jednoho pokladu z antikvariátu se mi to možná povede.
Boj o záchranu mláděte delfína skončil tragicky: Máte rádi delfíny? Vlastně těžko říct proč,...

Boj o záchranu mláděte delfína skončil tragicky

11. září 2022, Petr Kadlík
Máte rádi delfíny? Vlastně těžko říct proč, ale většina lidí na takovou otázku odpoví pozitivně. Delfíni jsou krásní, elegantní, inteligentní... a bohužel také ohrožení. Zajímá vás, jak v Thajsku probíhal pokus o záchranu mláděte delfína tuponosého?
Pozor: lék na rakovinu a bradavice je pro psy smrtelně jedovatý!: Bradavice dokážou lidem dost znepříjemnit život...

Pozor: lék na rakovinu a bradavice je pro psy smrtelně jedovatý!

10. září 2022, Petr Kadlík
Bradavice dokážou lidem dost znepříjemnit život. A rakovina? Radši ani nemluvit, co tahle dávná metla lidstva dokáže... Nyní se navíc ukázalo, že běžný chometerapeutický lék využívající látku fluorouracil může pacientům zapříčinit smrt jejich nejlepších čtyřnohých přátel.
Kolibřík v Česku? Kdepak, jen krásná dlouhozobka!: Každé léto nám do redakce chodí dotazy s...

Kolibřík v Česku? Kdepak, jen krásná dlouhozobka!

18. srpen 2022, Lenka Kadlíková
Každé léto nám do redakce chodí dotazy s popisem tvora, který se objevuje na našich zahrádkách a balkónech a saje nektar z květů rostlin. I když se chováním a způsobem letu blíží americkým kolibříkům, tak jde ve skutečnosti o velkého motýla z čeledi lišajovitých.
Spálený les jako dočasný ráj včel, motýlů a květin: Každý jistě viděl děsivé záběry spálených...

Spálený les jako dočasný ráj včel, motýlů a květin

4. srpen 2022, Petr Kadlík
Každý jistě viděl děsivé záběry spálených lesů v Českém Švýcarsku. Zajímá vás, jak se po pouhých dvou letech může podobně vypálený les na velkém území změnit?
Brusnice borůvka – sladký pomocník při cukrovce, problémech se zrakem i proti demenci: Kdo by neznal nižší, hustě větvený keřík,...

Brusnice borůvka – sladký pomocník při cukrovce, problémech se zrakem i proti demenci

14. červenec 2022, Lenka Kadlíková
Kdo by neznal nižší, hustě větvený keřík, který v létě bývá obsypán hromadou sladkých modrých borůvek. Brusnice borůvka patří z nutričního hlediska mezi nejdůležitější druhy ovoce, které se u nás ve volné přírodě přirozeně vyskytuje.
Tučňáci v Africe?: Tučňáci jsou typičtí zejména pro jižnější...

Tučňáci v Africe?

11. červenec 2022, Lenka Kadlíková
Tučňáci jsou typičtí zejména pro jižnější a chladnější oblasti kolem Antarktidy. Existuje však druh, který se vyskytuje v tropické jižní Africe - tučňák brýlový. Ani ten však není nejseverněji žijícím druhem tučňáků. Pojďme se na něj podívat.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 7 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.