Rubrika: EKOPORADNA

Pěstování a kompostování ve městě má vzestupný trend: Mnoho světových měst, Prahu nevyjímaje, zastihl…

Pěstování a kompostování ve městě má vzestupný trend

19. duben 2013, Martin Singr
Mnoho světových měst, Prahu nevyjímaje, zastihl v minulých rocích fenomén městského pěstování a kompostování. I v naší metropoli proto vznikají nové městské komunitní zahrady, pěstovat a kompostovat lze i za zdmi panelových domů.
Psi a kočky versus silvestrovské oslavy : Pro nás jsou to většinou chvíle plné zábavy,…

Psi a kočky versus silvestrovské oslavy

31. prosinec 2012, Mgr. Jana Hájková
Pro nás jsou to většinou chvíle plné zábavy, radosti a bujarých oslav. Naši domácí mazlíčci, jakými jsou pejskové a kočičky z petard a dělobuchů, kterými vítáme nový rok, už takovou radost nemají. Tipy a rady, jak čtyřnohé miláčky právě na Silvestra uklidnit, najdete na následujících řádcích.
Vánočního stromku z lesa se nevzdávejte: Vánoce se blíží a je na čase koupit vánoční…

Vánočního stromku z lesa se nevzdávejte

19. prosinec 2012, Martin Singr
Vánoce se blíží a je na čase koupit vánoční stromek. Možná právě přemýšlíte, zda nebude lepší volbou umělý. I když se vůni jehličí nic nevyrovná, ohleduplnost k přírodě je silná motivace. Nemějte obavy, lze koupit i stromek, u kterého bude duše milovníka přírody klidná…
Nová zelená úsporám opět pomůže zateplování: Ministerstvo životního prostředí ČR včera…

Nová zelená úsporám opět pomůže zateplování

28. listopad 2012, Martin Singr
Ministerstvo životního prostředí ČR včera představilo první návrh, jak si představuje Novou zelenou úsporám. Opět zde budou miliardy korun, které pomohou domácnostem i veřejným budovám snížit náklady na energie.
Čím v zimě sypat chodník a neublížit přírodě?: Přestože neplatí povinnost pro majitele uklízet…

Čím v zimě sypat chodník a neublížit přírodě?

26. listopad 2012, Martin Singr
Přestože neplatí povinnost pro majitele uklízet před svou brankou, je dobré mít v chodbě účinnou zbraň proti náledí – těžko asi bude někdo čekat kolik hodin, než se obec postará o sníh a led, když potřebuje jít do města na úřady nebo jen nakoupit. Je tedy dobré podívat se, co lze použít, aby byl dopad pro přírodu co nejmenší.
Inspirace přírodou (3. díl) - přírodní zákony platí i pro býložravce: Pamatujete na epidemii nemoci BSE, způsobené…

Inspirace přírodou (3. díl) - přírodní zákony platí i pro býložravce

12. listopad 2012, Stanislav Kunc
Pamatujete na epidemii nemoci BSE, způsobené podáváním tepelně zpracované masokostní moučky kravám ? Tedy opět epidemie způsobená výhradně podáváním nepřirozené stravy. Jistě, mnohý si řekne, co to je za hloupost dávat býložravci živočišný produkt... Ale tato okolnost by zas až tak nevadila, o tom si ještě povíme. Jádro pudla je schované v něčem jiném a to sice opět v tom, že tento produkt je n e p ř i r o z e n ý.
Dřevo, stále častější alternativa topení k drahému plynu a špinavému uhlí: Dni a zejména noci jsou čím dál chladnější a…

Dřevo, stále častější alternativa topení k drahému plynu a špinavému uhlí

11. říjen 2012, Martin Singr
Dni a zejména noci jsou čím dál chladnější a s nimi se rozjíždí i topná sezóna. Téma kouře z komínu se opět dostává do popředí, letos i v souvislosti s novelizovanou legislativou. Nicméně existují eko-alternativy co se týká kotlů i paliv a o těch se také zmíníme...
Inspirace přírodou (2. díl) – i chovaná zvířata mohou být bez nemocí: Protože historie medicíny - to je jeden velký…

Inspirace přírodou (2. díl) – i chovaná zvířata mohou být bez nemocí

9. říjen 2012, Stanislav Kunc
Protože historie medicíny - to je jeden velký soubor omylů a kde brát tu důvěru, že zrovna dnes již tomu tak není ? Myslím, že za 500 let se lidé na dnešní léčebné postupy budou dívat ale ouplně stejně jako my na středověké pouštění žilou. Tak si zas tak moc nefanděme, v jaké to osvícené a světaznalé době žijeme :-) Naproti tomu přírodní zákony platí již miliardy let a ještě nějakou tu dobu platit budou..

"Mysli globálně - jednej lokálně. " Aneb environmentální výchova na základních školách

8. říjen 2012, Mgr. Jitka Fialová
Od 1. 9. 2005 začal platit Rámcový vzdělávací program (RVP) pro základní vzdělávání. Dokument je závazný pro tvorbu školních vzdělávacích programů (ŠVP). Je určen všem základním školám, včetně těch, které vzdělávají žáky s lehkým mentálním postižením, ale i víceletým gymnáziím. V tomto článku shrnu nejdůležitější novinky, které s sebou RVP přineslo, a zvláštní prostor bude věnován environmentální výchově.
Konec klasických žárovek se blíží. Co je nahradí?: Od letošního září se pomalu můžeme rozloučit…

Konec klasických žárovek se blíží. Co je nahradí?

27. srpen 2012, Michal Staša
Od letošního září se pomalu můžeme rozloučit s klasickými žárovkami určenými pro běžné osvětlování v domácnostech. Jsou totiž velmi neefektivní a jejich doba života je nízká.
Listování: předcházející  | 15 | 16 [ 17 ]  18 | 19 další
Celkem 29 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.