Rubrika: OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
Spongebob v kalhotách jako ekologický aktivista
17. červenec 2017, Petr KadlíkMají vaše děti rády 'lehce praštěnou' animovanou pohádku Spongebob Squarepants, česky Spongebob v kalhotách? Brzo ho budete moci zahlédnout i jinde, než jen v televizní pohádce. Stal se z něj totiž ekologický aktivista, zachraňující Amazonský útes.
Pomáhat a chránit - i obyčejné ptáky
11. červenec 2017, Petr KadlíkJak byste se zachovali, pokud by se na vašem autě uhnízdila hrdlička? Většina lidí by ho asi více či méně opatrně z auta odstranila a dále to už neřešila. Ne ale policisté v amerikém Ohiu, kteří projevili nečekné pochopení.
Vymírání ledních medvědů prý bude pokračovat
7. prosinec 2016, Jiří ČernýCelosvětová populace ledních medvědů by se do roku 2056 mohla snížit ze současných cca 26 000 jedinců na cca 17 000 jedinců.
Ohrožených druhů je mnohem víc, než si většina lidí myslí
11. listopad 2016, Jiří ČernýOdborníci z Duke University identifikovali přes 180 ptačích druhů, kterým v současné době hrozí vyhynutí. Navzdory tomu nejsou vedeny v Červeném seznamu IUCN.
Vybíjení sněžných levhartů stále pokračuje
21. říjen 2016, Jiří ČernýNová studie ukázala, že lidé každoročně zabijí několik stovek těchto nádherných kočkovitých šelem. V přibližně polovině případů jsou pachateli farmáři, kteří irbisům mstí za jejich útoky na hospodářská zvířata.
Jak pěstování marihuany škodí naší planetě
10. říjen 2016, Jiří ČernýMarihuanové farmy ke svému provozu potřebují mnohem víc elektrické energie, než si většina lidí myslí.
Pokles spotřeby pesticidů? Díky počasí…
17. srpen 2016, Richard ŠedýZačátkem července schválila vláda informaci o plnění Národního akčního plánu ke snížení používání pesticidů v České republice 2015, kterou jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka.
Vakovlk, příklad ekologického vandalismu
26. duben 2007, Renata PetříčkováVakovlk (thylacinus cynocephalus) zvaný domorodci též Thylacine nebo Tasmánský tygr žil v Austrálii a Tasmánii. Jeho příběh nemá s naší přírodou nic společného jen zdánlivě. Vždyť nakolik je jiný náš ekosystém od toho australského? Snad jen tím, že Austrálie je specifická svými živočišnými i rostlinnými druhy a malá nerovnováha znamená konec některého z nich.
A u nás třeba stále ubývá vrabců…. Těch vrabců, kterých tu ještě před dvaceti lety...