Rubrika: GLOBÁLNÍ PROBLÉMY

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 3

4. říjen 2004, Alena Rulfová
Označení výrobků s GMO, pokuty, havárie, postup při zistění závadnosti. To jsou hlavní témata dnešního článku věnovaného legislativě a GMO

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 2

27. září 2004, Alena Rulfová
V dnešním pokračování seriálu o právním zakotvení GMO v české legislativě se dozvíme něco oritériích bezpečnosti těchto organismů.

Porušená retence krajiny

16. září 2004, Alena Rulfová
Tento problém velkou měrou týká i České republiky. Souvisí nejen se zemědělstvím, ale také s námi samotnými a s naším mnohdy neuváženým přístupem k okolní přírodě.

Problémy dnešního světa - zemědělství

14. září 2004, Antonín Lágner
Dnes je zemědělství velký problém, i když si to mnoho odpovědných lidí nepřipouští. Problémy zemědělství jsou hlavně v přístupu k půdě a v metodách jak z půdy něco dostat. V oblasti zemědělství platí velice přesně rozdělení na vyspělé a rozvojové země. Největší potíž je v tom, že jak v zaostalých tak ve vyspělých zemích je dnes zemědělství nastartováno pro přírodu špatným směrem.

Právní zakotvení GMO v zákonech České republiky - 1

13. září 2004, Alena Rulfová
O geneticky modifikovaných organismech již bylo napsáno mnohé, málokdo však ví, co je při manipulaci (pěstování, transport, výroba, prodej...) s GMO na území našeho státu právně dovoleno a co naopak zakázáno, či na které úkony se zákon nevztahuje.

GMO - způsob jak nasytit hladový svět (?)

9. září 2004, Alena Rulfová
V posledních dnech patří geneticky modifikované organismy či spíše geneticky modifikované plodiny k jednomu z nejdiskutovanějších témat nejen mediální scény. Poté, co se Indie rozhodla nahradit současné pěstebné plodiny svého území plodinami GM, rozpoutala se ve vlnách odpůrců GMO prudká vlna nepokoje.

Problémy dnešního světa - energie

25. srpen 2004, Antonín Lágner
V celém světě neustále stoupají nároky na dodávky energie. Jenže nerostné zdroje naší planety pomalu docházejí. Jak řešit tento problém dnešní společnosti a kde se tu vůbec vzal?

Problémy dnešního světa - hlad

19. srpen 2004, Antonín Lágner
Hlad je v současnosti hlavním problémem v rozvojových zemích. Jenže při současném růstu počtu obyvatel na naší planetě bude hlad již brzo vážnějším problémem než terorismus.

GMO stále na scéně

2. srpen 2004, Alena Rulfová
Tento můj článek je v podstatě reakcí na článek Jak nevylít s vaničkou (Monsantem) i dítě (GMO) redaktora Britských listů Dalibora Šrámka, který vyšel 25. 7. tohoto roku. Zároveň je vyjádřením souhlasu s jeho rozhořčením a neschopností orientovat se v současném světě, konkrétně na poli geneticky modifikovaných organismů a jejich mediálního přinejmenším podivného až extrémního znehodnocování a uvádění do co nejhoršího světla.

GMO z jiného úhlu pohledu - nutnost nebo přežitek?

28. květen 2004, Alena Rulfová
Jak již víme, geneticky modifikované organismy jsou organismy, do nichž byly přeneseny cizí geny za účelem zlepšení případně vzniku některé vlastnosti, kterou pozměněný organismus předtím neměl nebo za účelem potlačení některé negativní vlastnosti.
Listování: předcházející  | 2 | 3 | 4 [ 5 ]  6 další
Celkem 6 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.