Rubrika: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Do Podyjí přilétají pěvci ze severu: Na přelomu října a listopadu míří ze severu...

Do Podyjí přilétají pěvci ze severu

9. listopad 2012, Markéta Frindová Jelínková
Na přelomu října a listopadu míří ze severu do Podyjí řada ptáků. Kromě dravců či sov i zajímaví pěvci. V národním parku tak můžete slyšet například pěnkavy jikavce nebo čečetky zimní. Zda se tu ukáže i brkoslav severní ještě uvidíme.
Spalovny: Moderní způsob, jak zlikvidovat odpadky: ČR patří k zemím, které vyváží poměrně...

Spalovny: Moderní způsob, jak zlikvidovat odpadky

23. říjen 2012, Martin Singr
ČR patří k zemím, které vyváží poměrně velké množství odpadů na skládky. Spaloven je málo. Na téma spalování odpadu se hovořilo na konferenci Spalovny a energetické využití komunálního odpadu. Akci uspořádal B.I.D Services.
Výlet do historie - znečištění vzduchu v roce 1926: Dnešni denní limit polétavého prachu je 50...

Výlet do historie - znečištění vzduchu v roce 1926

8. srpen 2012, Petr Kadlík
Dnešni denní limit polétavého prachu je 50 mikrogramů na krychlový metr. Nicméně když se ohlédneme do minulosti, tak se i takový vzduch dá označit za 'svěží'. V dobách parních lokomotiv lidé žili i v prostředí, kde se za měsíc dalo na jeden metr čtverečný naměřit více jak 1,5 kilogramu prachu!
Pohled do světa orangutanů na Borneu: Na třetím největším ostrově světa – Borneu...

Pohled do světa orangutanů na Borneu

10. červenec 2012, Věnka Drábková
Na třetím největším ostrově světa – Borneu - žije skupina obětavých nadšenců, kteří každý den bojují o záchranu orangutanů. Právě tento druh lidoopů čelí v posledních letech stále více nepříznivým vlivům ohrožujících jejich existenci. Do nemocnice „Orang Jungle“ se vydal natáčecí štáb, díky němuž vznikl unikátní dokumentární seriál s názvem Deníky orangutanů.

"Ekologičtí Oskaři" opět ocenili ekologické projekty

28. červen 2012, Martin Singr
Známe jednadvacet vybraných projektů, které byly oceněny v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR. Porota vybírala celkem z 165 projektů a nakonec zvolila vítěze každé z celkem sedmi kategorií.
I dřeviny mají v pískovnách své místo: I když v minulých článcích bylo mnohokrát...

I dřeviny mají v pískovnách své místo

23. leden 2012, ing. Jan Šinko
I když v minulých článcích bylo mnohokrát poukazována spíše na jejich negativní význam v tomto prostředí, tam kde vyloženě nekonkurují vzácným druhům rostlin a živočichů pískoven mají jako jinde i své místo. Rozptýlené zeleň v polích v blízkosti pískoven nebo osamělé stromy na jejich březích či okrajích stěn mohou být pro pískovny přínosem.
Pranostiky vztahující se ke svatému Medardovi : V tomto článku přináším přehled dostupných...

Pranostiky vztahující se ke svatému Medardovi

8. červen 2011, Mgr. Jana Hájková
V tomto článku přináším přehled dostupných pranostik, které se váží k dnešnímu dni. A co je na pranostikách vlastně pravdivého? Jak moc jejich „proroctví“ vychází? Věděli jste například, že některé z pranostik praví, že se díky dnešnímu deštivému dni nemáme těšit na slunné počasí v létě?
Dekorace zámeckých zahrad – páv korunkatý: Snili jste někdy o tom stát se zámeckou paní...

Dekorace zámeckých zahrad – páv korunkatý

7. červen 2011, Radek Josefus
Snili jste někdy o tom stát se zámeckou paní nebo pánem? Skvostné šaty, sbírku vzácných obrazů, služebnictvo... To zní až pohádkově. Přesto to tak nereálná pohádka nemusí být. Pokud máte větší zahradu, můžete si vyzkoušet jak chutná život na zámku. Pokud oželíte to služebnictvo, obrazy a nakonec i ty šaty, můžete si zámeckou atmosféru vychutnat tím, že si na zahradu pořídíte živou dekoraci, která by na zámku neměla chybět, páva. Pojďme si...
Biotopy pískoven: České synonymum pojmu biotop je stanoviště. Jako...

Biotopy pískoven

20. duben 2011, Mgr. Radek Drahný
České synonymum pojmu biotop je stanoviště. Jako biotop či stanoviště různých druhů organismů můžeme považovat celou pískovnu. V každé pískovně můžeme také rozlišit specifická stanoviště. Následující text bude pojednávat právě o nich.
Letošní první jarní den se vyvedl : Včera jsme mohli společně s přírodou...

Letošní první jarní den se vyvedl

22. březen 2011, Mgr. Jana Hájková
Včera jsme mohli společně s přírodou oficiálně uvítat první jarní den doprovázený nádherným počasím. Po několika letech se opět jarní rovnodennost vrátila k původnímu 21.březnu.
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 13 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.