Rubrika: TISKOVÉ ZPRÁVY

Zájem o dotaci na environmentální vzdělávání, dětská hřiště či zahrady pětkrát převýšil vymezené finance

25. březen 2015, Ministerstvo životního prostředí
Takřka pětinásobně překročili žadatelé o dotaci na environmentální vzdělávání a poradenství prostředky vymezené pro 65. výzvu končícího Operačního programu Životní prostředí 2007–2013. Za jediný měsíc trvání výzvy poslali k 23. březnu na Státní fond životního prostředí ČR 276 žádostí za více než 490 milionů korun, a to např. i na rekonstrukci či opravu ekologických center, výstavbu zahrad mateřských škol v přírodním stylu atd. Původně…

Záchranu sněžného levharta podpořil Český olympijský výbor

24. březen 2015, Vratislav Vozník
PRAHA/ASTANA – Záchranu domova irbise neboli levharta sněžného, jedné z nejohroženějších šelem na Zemi, podpořil Český olympijský výbor prostřednictvím dopisu svého předsedy Jiřího Kejvala. O osudu domova irbise, horském masivu nedaleko bývalého hlavního města Kazachstánu Almaty, rozhodne Mezinárodní olympijský výbor. Arnika už se dopisem obrátila i na něj. Výbor bude letos 15. července volit místo konání Zimních olympijských her v roce 2022, hory…

„Žáby útočí!“

19. březen 2015, Ing. Michala Jakubův
Už se vám někdy stalo, že jste při jízdě autem narazili na desítky či dokonce stovky žab hromadně přecházejících vozovku? Možná jste si v tu chvíli připadali jako uprostřed scény nějakého laciného hororu. Anebo se příroda zbláznila? Nikoli. Jedná se o zcela normální jev. Jediná nepřirozená věc na této situaci je silnice!

Přesně jeden měsíc zbývá do dne „D“ akce Ukliďme Česko 2015 – soboty 18. dubna.

19. březen 2015, Helena Dvořáčková
Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.

Příroda se probouzí, kácet se už nesmí

19. březen 2015, Arnika – Centrum pro podporu občanů
Ministerstvo životního prostředí dnes vydalo doporučení, podle které by mělo ustat veškeré kácení stromů v Česku. Začala totiž vegetační sezóna, stromy se probouzejí a začínají na nich hnízdit ptáci.

Limity těžby hnědého uhlí chrání města, krajinu, továrny, zdraví i pracovní místa

18. březen 2015, Hnutí DUHA
Deset důvodů, proč by vláda měla schválit jednoznačné zachování limitů těžby hnědého uhlí na dole ČSA.

Nyní lze žádat o finanční příspěvek na péči o louky v Krkonoších

16. březen 2015, Mgr. Radek Drahný
I v letošním roce bude možné zažádat o finanční příspěvek na péči o botanicky cenné travní porosty z Programu péče o krajinu. Příspěvek je možné obdržet na luční porosty o výměře 0,4 až 5 ha. Uzávěrka příjmu všech žádostí je 31. května.

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko bude mít letos i charitativní rozměr

13. březen 2015, Martina Čáslavská
Přibližně měsíc zbývá do soboty 18. dubna, kdy proběhne 2. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015. Její organizátoři rozhodně nezahálejí a chystají pro účastníky řadu novinek.

Kampaň Do práce na kole mění celou republiku. V květnu se do ní totiž zapojí 25 měst z České republiky včetně Brna!

13. březen 2015, Nadace Partnerství
Na webu dopracenakole.net startuje registrace do celostátní květnové kampaně Do práce na kole. Zapojí se do ní 25 českých a moravských měst, včetně Brna, což je nejvyšší počet v pětileté historii kampaně. Organizátoři z občanského sdružení Auto-mat, Nadace Partnerství a dalších institucí předpokládají, že padne i rekord v počtu přihlášených. Ti pak budou usilovat o minimálně dvoutřetinovou dojížďku do práce na kole během měsíce května. To je…

Psi nosí obojek, dravci poutka

12. březen 2015, Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
V úterý 10. března vyjížděli ošetřovatelé vlašimské Záchranné stanice pro zvířata k málo častému případu. V jedné zahradě na Říčansku se zdržoval zesláblý krahujec. Ještě před jeho odchytem bylo na první pohled jasné, že se nejedná o divoké zvíře, ale o zatoulaného sokolnického dravce.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 43 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.