Rubrika: KOMENTÁŘE

Katastrofy a systém varování

14. leden 2005, Ing. Vladimír Anděl
Když jsem slyšel znít sirény na uctění památky obětí vlny tsunami, uvědomil jsem si zajímavé souvislosti. Všichni kolegové z práce tvrdili, že je to 'asi nějaká zkouška sirén'.

Infanticida u zvířat (7. část - závěr)

12. leden 2005, Veronika Bezděková
Je jedna forma infanticidy, která opravdu nebyla objevena u žádného jiného živočišného druhu. Jde o zabíjení vlastních potomků závisle na pohlaví. A tím živočisným druhem je člověk. Tento fenomén je v současné Evropě prakticky neznámý, ve zbytku světa však dosti rozšířený a hlavně velice starý.

Tsunami - katastrofa pro celé lidstvo a částečné osvobození pro Zemi

11. leden 2005, Alena Rulfová
Vím, že mnohé asi překvapí to, o čem nyní hodlám napsat. Dlouho jsem uvažovala, zda se k tomu odhodlat, či nikoliv, zřejmě se totiž dočkám nesouhlasu ze stran několika lidí, a mé smýšlení bude označeno jako nehumánní.

JE a GMO na priroda.cz

7. leden 2005, Pavel Vraný
Dnes zveřejňujeme reakci našeho čtenáře na článek o reklamním spotu Greenpeace, který jsme vydali 31. prosince 2004. Myslíme, že je zajímavé a užitečné zveřejnit i tento názor, protože jak říkali již staří učenci: 'Pravda neexistuje'. My dodáváme, že jsou jen různé názory na různé věci a následující příspěvek prezentuje jeden z nich.

Infanticida u zvířat (6. část)

6. leden 2005, Veronika Bezděková
Co tedy lze říci: k zabíjení mláďat vlastního druhu v přírodě dochází naprosto běžně. U příslušníků cizích skupin není odlišováno mládě od dospělého.
Reklamní spot Greenpeace: Invaze vetřelců v televizi: Viděli jste už film Invaze vetřelců - Alien…

Reklamní spot Greenpeace: Invaze vetřelců v televizi

31. prosinec 2004, Petr Kadlík
Viděli jste už film Invaze vetřelců - Alien Invasion? Ne, nejde o nejnovější horor ze série vetřelců. Jde o reklamní spot Greenpeace, který v současnosti vysílá i Česká televize.
Infanticida u zvířat (5. část): U řady druhů zvířat byla u samic naopak…

Infanticida u zvířat (5. část)

30. prosinec 2004, Veronika Bezděková
U řady druhů zvířat byla u samic naopak doložena adopce cizích osiřelých mláďat, dokonce i z cizích druhů. Všechny známé příklady se však týkají domácích zvířat či zvířat chovaných v zajetí, takže nevíme, zda a nakolik k tomu může docházet i v přírodě.
Infanticida u zvířat (4. část): Existují i 'nekrvavé' formy infanticidy u zvířat…

Infanticida u zvířat (4. část)

27. prosinec 2004, Veronika Bezděková
Existují i 'nekrvavé' formy infanticidy u zvířat. Mládě nemusí být přímo zabito, k jeho usmrcení stačí jeho opuštění či zanedbávání.
Šťastné a veselé: Přejeme Vám  šťastné a veselé Vánoce a vše…

Šťastné a veselé

24. prosinec 2004, redakce Příroda.cz
Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce 2005.

Zdraví

21. prosinec 2004, Antonín Lágner
V poslední době se na Přírodě hojně diskutované téma vegetariánství. Někteří lidé by z toho mohli mít pocit, že veškeré problémy ohledně životního stylu se dají bagatelizovat do řešení: "podle toho jak jím, tak moc jsem zdravý". Ale samozřejmě tomu tak není.
Listování: předcházející  | 18 | 19 [ 20 ]  21 | 22 další
Celkem 25 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.