Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Články z kategorie: turistika, cestování

Přijďte s námi otevřít již 50. přírodní lokalitu!  Buďte Blíž přírodě v Lysolajích!: Hlavní sezóna dovolených je nepochybně za námi, al...

Přijďte s námi otevřít již 50. přírodní lokalitu! Buďte Blíž přírodě v Lysolajích!

autor: Ing. Ivana Vybíralová
Hlavní sezóna dovolených je nepochybně za námi, ale období výletů a cyklovýletů zdaleka ne. S programem NET4GAS Blíž přírodě můžete objevovat krásy Česka celých dvanáct měsíců. Letos vás zveme do dalších osmi nových lokalit, které se nacházejí na různých místech České republiky. Navíc v září můžete spolu s námi slavnostně otevřít již padesátou z nich. Dne 20. 9. se na Vás těšíme v přírodní památce Housle, nedaleko hlavního města. Buďte s námi Blíž přírodě a bavte se!
Bzenecká dúbrava – cesta za přírodou, pouští mezi loupežníky : Psát tipy na výlet je věcí značně ošidnou. To v če...

Bzenecká dúbrava – cesta za přírodou, pouští mezi loupežníky

autor: Mgr. Radomír Dohnal
Psát tipy na výlet je věcí značně ošidnou. To v čem nachází zalíbení jeden člověk, už nemusí nutně vyhovovat dvěma a více lidem, a rodinný výlet má pochopitelně úplně jinou podobu než divoká adrenalinová jízda s kamarády. Autor článku vám proto nenabízí klasický „tip na výlet“, ale spíš nesmělý návrh na dobrodružnou výpravu, při které si na své přijde každý, aspoň trochu pro přírodu a veselý dějepis zapálený člověk.
Kam do přírody s kočárkem v Podyjí: Na vozíku nebo s kočárkem to nemusí být v Národním...

Kam do přírody s kočárkem v Podyjí

autor: David Grossmann
Na vozíku nebo s kočárkem to nemusí být v Národním parku Podyjí pro návštěvníky vždy jednoduché. Speciální stezky pro lidi s hendikepem zde zatím bohužel neexistují. I přesto bychom vám rádi doporučili několik tras, po kterých se můžete vypravit. Zavedou vás do údolí řeky i na některé nádherné vyhlídky.
Tibet – skulinou mezi světy: Do odlehlých oblastí Tibetu jsem se dostal jako do...

Tibet – skulinou mezi světy

autor: Mgr. Michal Majer
Do odlehlých oblastí Tibetu jsem se dostal jako dobrovolník občanského sdružení M.O.S.T., které začalo v roce 2010 ve spolupráci s místními tibetskými organizacemi podporovat projekty zaměřené na vzdělání tibetských dětí. Do odlehlých oblastí Tibetu jsem se dostal jako dobrovolník občanského sdružení M.O.S.T., které začalo v roce 2010 ve spolupráci s místními tibetskými organizacemi podporovat projekty zaměřené na vzdělání tibetských dětí.
Setkání s navrátilci z Afriky:

Setkání s navrátilci z Afriky

autor: Alena Rulfová
"Pěkný den, přeji, milý příteli.", pozdravím jednoho známého, kterého jsem už od léta neviděla. "Pěkný den i tobě.", odpoví a bez ustání nad něčím kroutí hlavou.
Mikulčickým luhem za moravskými knížaty: 
Nedaleko Hodonína se nalézá, ukryto uprostřed ná...

Mikulčickým luhem za moravskými knížaty

autor: Jan Hladký
Nedaleko Hodonína se nalézá, ukryto uprostřed nádherných lužních lesů, jedno z nejimpozantnějších míst. Místo, kde se nádherná příroda prolíná s historií. Můžete se obdivovat velkolepým stromovým velikánům, stejně jako v němém úžasu stát před pozůstatky obrovské velkomoravské baziliky a rozjímat nad kulturním a vzdělanostním odkazem učenců Cyrila a Metoděje. Pojďme se vypravit do Mikulčic.
Výlet za syslem na Rannou: Jaro se již v Českém středohoří ujalo zcela své vl...

Výlet za syslem na Rannou

autor: Alena Rulfová
Jaro se již v Českém středohoří ujalo zcela své vlády, a tak se s kamarádkou vydáváme navštívit nedalekou kolonii syslů obecných žijících v Národní přírodní rezervaci Raná. Paprsky slunce klepající na dveře jejich nor, malé spáče jistě už dávno probudilo ze zimního spánku. :)
Zoo Praha bude mít pavilon Evropského významu: Sloni v Zoo Praha se budou brzy stěhovat do nového...

Zoo Praha bude mít pavilon Evropského významu

autor: Martin Singr
Sloni v Zoo Praha se budou brzy stěhovat do nového pavilonu. Díky němu se zoologická zahrada zařadí mezi špičku v Evropě. Ten stávající, ve kterém sloni žijí již od sedmdesátých let, totiž již delší dobu nevyhovoval.
Filipíny – láska na celý život: Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011
Páni, Fil...

Filipíny – láska na celý život

autor: Alena Rulfová
Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011 Páni, Filipíny, no to je … jo, docela daleko, v tropech, nikoho tam nebudu znát, a pak ty různé nemoci, pavouci, krysy, švábi .. a dva měsíce je dlouhá doba. A co teprve povstalci na Mindanau! Tak takhle nějak jsem uvažovala před odletem na dobrodružnou cestu přes celý svět. V Čechách připadá člověku všechno strašně nebezpečné, už jenom slovo „tropy“ vyvolává mnoho děsivých představ. Navíc v očkovacím centru či u svého lékaře v ordinaci, kde se často snaž...
Lomnickem po stopách českého génia Járy Cimrmana: Slunce se již docela silně opírá svými paprsky o m...

Lomnickem po stopách českého génia Járy Cimrmana

autor: Jan Hladký
Slunce se již docela silně opírá svými paprsky o mou tvář a já se tomu nijak nebráním. Sedím na autobusové zastávce a čekám. Vypadá to, že zima se dala na ústup a já si pomyslel, že nevyužít tak krásný den a nevyrazit do přírody, by byla obrovská chyba. Když jsem hledal v mapě místo kam vyrazit, spočinul můj zrak na Tišnovsku. Přesněji na okolí malého městyse Lomnice. Vyhledal jsem si o Lomnicku další informace. Natolik mě nadchly, že jsem hned druhý den vyrazil.
Listování: předcházející  | 3 | 4 [ 5 ]  6 | 7 další
Celkem 14 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Reklama

Vyzkoušej své znalosti v našich testech


Poznávací test: Světové řeky
Jak se jmenuje tato řeka ze seriálu Mocné řeky, který vysílá televizní kanál Viasat Nature?
možnost odpovědimožnost odpovědi
Dosavadní průměrná úspěšnost účastníků: 46%

Nejbližší akce v našem kalendáři

Edward Burtynsky: Anthropocene
úterý 12. 11. 2019 až 24. 11. 2019, Praha 2
Od 12. do 24. listopadu bude v CAMPu, Centru architektury a městského plánování, p...

Facebook

Tapety na plochu


tapeta Kůň na pláni

Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Vyhledávání
© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz