Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ
Kam se ztratily hvězdy? Nový Zéland si svoji noční oblohu chrání
11. červenec 2019, Kateřina QuaxPohled na oblohu mi vždy připomene, jak nádherná tato planeta je a kolik tajemství stále skrývá. Tolik hvězd na nebi, a to vidíme jen malinkatý zlomek nekonečného vesmíru. Až na Zélandu jsem však poprvé spatřila opravdu tmavou oblohu posetou tisíci jasnými hvězdami, která se rozpínala od obzoru k obzoru a zdála se mnohem blíže zemi.
Kalifornské sekvoje a sekvojovce
31. květen 2019, Vít PohankaPrastaré velikány zvané latinsky Sequoiadendron giganteum a česky odborně sekvojovec obrovský najdete v jejich přirozeném prostředí jenom na západních svazích pohoří Sierra Nevada.
Legendární psí záchranář Barry, který v Alpách zachránil život desítkám lidí
11. leden 2019, Petr KadlíkVelký bernardýn se soudkem od krkem je dodnes symbolem psa, který téměř zázračně v horách zachraňuje život turistům v nouzi. Zajímá vás, jak tato záchranářská legenda vlastně začala?
Jaký běžecký batoh je pro vás ten pravý?
15. březen 2018, Milan ZemanMyslíte to s během vážně a přemýšlíte nad tím, co všechno budete ještě v nové sezóně potřebovat. Na vašem seznamu by neměl chybět ani běžecký batoh. Možná si říkáte, že nic takového nepotřebujete, že vám stačí váš oblíbený batůžek. Jenomže ten, může vaše záda pěkně potrápit a vy si běhání vůbec neužijete.
Starokladrubský kůň, naše rodinné stříbro
24. červenec 2017, Eva BrabcováZdá se vám toto označení nadnesené? Pak vězte, že starokladrubský kůň je od roku 1995 kulturní památkou a o sedm let později, v roce 2002, byl uznán kladrubský hřebčín a kmenové stádo běloušů dokonce národní kulturní památkou. Chov starokladrubského koně byl přijat pod ochranu FAO, odborné organizace OSN a starokladrubský kůň byl jako jediný živý tvor zařazen na seznam UNESCO.
Do přírody s kočárkem – Krkonoše
15. červenec 2017, Lenka KadlíkováTipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.
Jak se stavěla lanovka na Černou horu
12. červenec 2017, Petr KadlíkKrkonošská lanovka z Janských Lázní na Černou horu je tradiční a oblíbené místo rodinných výletů. Zajímalo by Vás, jak samotná stavba v roce 1928 probíhala? Jak například vyřešit problém s přepravou 40 tunové cívky s lanem lanovky přes most na Úpě, když samotný most by pod takovou váhu neunesl?
Expedice Seychely 2016 II.: Cesta a Veuve Reserve
10. prosinec 2016, redakce Příroda.cz[ téma: Seychely, expedice, cestování, Veuve Reserve, ptáci ]
Ve druhém dílu našeho seriálu o Seychelách jsme zavzpomínali na poměrně dobrodružnou cestu a návštěvu rezervace Veuve Reserve.
V Čechách na Sibiři
22. červen 2016, Jan JežekSibiř – nejhlubší soutěska Teplických skal. Místy jen metr úzká křivolaká ulička mezi stometrovými skalními stěnami. Oblohu nad hlavou téměř nevidět. Každý den Slunce jen na několik minut prozáří vybraná místa. Vlhké skály porostlé zeleným mechem, pára se sráží u úst.
Kuriozity: Průjezdné stromy v kalifornských národních parcích
14. červen 2016, Jiří ČernýV kalifornských národních parcích je k vidění spousta zajímavostí. Například „stromové tunely“.