Rubrika: AKTIVITY V PŘÍRODĚ

Vypravte se na lov dravců se správnou výbavou: Mezi rybáři je časté, že upřednostňují jeden…

Vypravte se na lov dravců se správnou výbavou

21. srpen 2020, REKLAMA
Mezi rybáři je časté, že upřednostňují jeden styl lovu, případně se zaměřují na určitou skupinu ryb. Setkat se tak můžete s kapraři, sumcaři, odborníky na lov pstruhů a těmi, kdo preferují lov dravců, jako jsou štiky, okouni a candáti. Každá z těchto technik má svá specifika, ale vždy se lépe daří s kvalitním vybavením. V článku se dozvíte, co všechno potřebujete právě pro úspěšný lov dravců, který vás bude bavit za každé situace.
Nejsou montérky jako montérky! Víte, jaké jsou vhodné právě pro vaši profesi? : Bez montérek si své pracovní dny nedokáží…

Nejsou montérky jako montérky! Víte, jaké jsou vhodné právě pro vaši profesi?

17. srpen 2020, REKLAMA
Bez montérek si své pracovní dny nedokáží představit svářeči, zedníci, zahradníci i řemeslníci včetně domácích kutilů. Víte však, na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám!
Chcete zažít dobrodružství pod stanem? Pozor na to, kde ho rozložíte: Stanování je stále velmi oblíbenou aktivitou.…

Chcete zažít dobrodružství pod stanem? Pozor na to, kde ho rozložíte

14. srpen 2020, REKLAMA
Stanování je stále velmi oblíbenou aktivitou. Spojení s přírodou, klid a ticho mimo velkoměsta. I to láká mnoho lidí na noc pod širákem nebo ve stanu. Stanovat ovšem nesmíte kdekoliv. Je třeba sledovat značení a dobře se dívat, kde je zákaz.
Myslivecké oblečení jinak: Obleče vás i na cesty za dobrodružstvím v přírodě (PR): Nejbezpečnější dovolenou je dnes rozhodně ta v…

Myslivecké oblečení jinak: Obleče vás i na cesty za dobrodružstvím v přírodě (PR)

25. červenec 2020, REKLAMA
Nejbezpečnější dovolenou je dnes rozhodně ta v divoké přírodě. Medvěd, který si přijde z dálky omrknout váš stan, se dnes jeví bezpečnějším než výlet na přeplněné Lipno či pobyt v chorvatském hotelu. Nezapomeňte se však na své dobrodružství v divoké přírodě správně obléct.
Aby vaše dovolená pod stanem byla nezapomenutelná (PR): Uvažujete strávit letošní dovolenou pod stanem?…

Aby vaše dovolená pod stanem byla nezapomenutelná (PR)

3. červen 2020, REKLAMA
Uvažujete strávit letošní dovolenou pod stanem? Správná volba. Nicméně pro to, abyste si jí opravdu užili, musíte být patřičně vybavení. Co by ve výbavě žádného kempaře nemělo chybět? Odpověď na tuto otázku najdete třeba na stránkách Cattara.cz, které byly založeny za účelem prodeje zboží téže značky. Pod jejím logem totiž najdete veškeré nezbytnosti, bez nichž se při svých toulkách přírodou neobejdete.
Lukostřelba nevymírá. Kupte si luky, šípy a zkuste to také! (PR): Lukostřelba je sport, při kterém střílíte z…

Lukostřelba nevymírá. Kupte si luky, šípy a zkuste to také! (PR)

2. červen 2020, REKLAMA
Lukostřelba je sport, při kterém střílíte z luku a šípy trefujete do terče. Jde o volnočasovou aktivitu, sport a také loveckou aktivitu. Na olympijských hrách je již od roku 1900 a v historii sehrála velmi důležitou roli.
Časté chyby při identifikaci jedlých hub: Chodíte do lesa sbírat houby, ale máte někdy…

Časté chyby při identifikaci jedlých hub

23. říjen 2019, Petr Kadlík
Chodíte do lesa sbírat houby, ale máte někdy problém správně poznat jedlé od jedovatých? Zkusíme vás s tím trochu pomoci.
Tajemství nočního keškolovu: Ať si milovníci ranních úsvitů říkají, co…

Tajemství nočního keškolovu

25. červenec 2017, Mgr. Radomír Dohnal
Ať si milovníci ranních úsvitů říkají, co chtějí, ty nejzajímavější věci se většinou dějí v době, kdy ostatní klidně spí. V přírodě je to podobné. Přesto hluboká temná noc obvykle nepatří mezi ty okamžiky čtyřiadvacetihodinového dne, kdy bychom se běžně vydávali do lesů a mezi skály na procházky. Pokud se tedy nechystáme krást sousedovi slepice, nebo nejdeme schovávat poklad. Anebo ho hledat, o čemž bude i tento článek.
Jaro ožívá, aneb sledujte přílet ptáků a dejte o tom vědět: Jaro ožívá je mezinárodní projekt, jehož…

Jaro ožívá, aneb sledujte přílet ptáků a dejte o tom vědět

10. březen 2016, Česká společnost ornitologická
Jaro ožívá je mezinárodní projekt, jehož cílem je zvýšit zájem dětí o přírodu a ochranu stěhovavých druhů ptáků. Původně evropský projekt, který začal v roce 2006, se velmi rychle rozšířil do střední Asie. V roce 2010 se připojily i země z Afriky.
Jak si vybrat správný typ koloběžky: Jízda na koloběžce je něco úplně jiného než…

Jak si vybrat správný typ koloběžky

14. duben 2015, Petr Kadlík
Jízda na koloběžce je něco úplně jiného než jízda na kole nebo kolečkových bruslích. Nechcete si zkusit užít začínající jaro právě na ní? Jak ale vybrat tu správnou, když koloběžek je na trhu velké množství a každá je jiná.
Listování: předcházející  | 6 | 7 [ 8 ]  9 | 10 další
Celkem 13 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.