Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!: Češi patří mezi národy, které výrazné změny…

Češi dlouhodobě patří k národům, které se neradi stěhují. S nájemním bydlením se to však postupně mění!

30. duben 2023, REKLAMA
Češi patří mezi národy, které výrazné změny moc nemusí, což dokazuje skutečnost, že se stěhují podle ČSÚ asi 3krát za život a ročně se pak stěhuje jen 250 000 Čechů. Tento trend vychází především z toho, že v minulosti bydleli lidé především ve vlastním, to se však s nástupem nájemního bydlení postupně mění.
Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!: Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít…

Chcete si udělat čas a užít si přírodu? Podívejte se na levné letenky ze země!

26. duben 2023, REKLAMA
Máte rádi přírodu a chtěli byste si užít levného cestování a výletů do zahraničí, které nabízí kombinaci historie a zelených parků? Máme pro vás skvělé tipy na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu. A to nejen kvůli úžasným místům k vidění, ale také kvůli skvělým cenám letenek, které byste rozhodně neměli propásnout!
Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže: Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších…

Jak vypadal turistický ruch na Sněžce před dávnými časy? Vtipný popis krkonošské turistiky z roku 1898 vám to ukáže

21. duben 2023, Petr Kadlík
[ téma: Krkonoše, Sněžka, cestování ]
Zajímá vás, jak vypadal turismus v Krkonoších před víc jak stoletím? Jak náročné bylo dostat se na Sněžku v době, když si turisté mohli o lanovce jen nechat zdát? Co lidé po vystoupání na vrchol Sněžky dělali jako první? Nebo kolik na Sněžce stálo pivo a proč se vyplatilo mít s sebou německé peníze? To vše vám prozradím.
V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?: Kam se vydat za trochou divočiny v České…

V jakých koutech České Republiky budete nejblíže přírodě?

26. leden 2023, REKLAMA
Kam se vydat za trochou divočiny v České republice? Na tuto otázku se ptají zejména ti, kteří hledají klid, pohodu a nepotřebují se „tlačit“ v houfech výletníků na exponovaných místech národních parků. Běžte tam, kde objevíte lesy, mýtiny a potoky prakticky sami pro sebe.
Nejlehčí výstup na Lysou horu: Trasa z Visalají na Lysou horu po červené je…

Nejlehčí výstup na Lysou horu

24. listopad 2022, REKLAMA
Trasa z Visalají na Lysou horu po červené je dlouhá celkem 8 kilometrů a jde o jednu z nejoblíbenějších výstupových tras. S podporou asfaltové cesty se dá považovat za trasu nejlehčí a díky horským osadám taky nejmalebnější.
Jak se sbalit na dovolenou? : Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům…

Jak se sbalit na dovolenou?

10. listopad 2022, REKLAMA
Dovolená patří k nejvzrušivějším zážitkům celého roku. Přebije ji snad jen zamilovanost a vše s ní spojené. K tomu, aby se vydařila, je však na místě se na ni dobře připravit. A balení rozhodně nenechávat na poslední chvíli.
Zamyšlený strom jako z Pána prstenů aneb když příroda čaruje: Příroda dokáže vytvořit neskutečné věci.…

Zamyšlený strom jako z Pána prstenů aneb když příroda čaruje

29. září 2022, Petr Kadlík
[ téma: strom, Pán prstenů, Itálie, olivovník, příroda, video ]
Příroda dokáže vytvořit neskutečné věci. Stejně tak i lidská fantazie. A když se tyto dvě síly spojí, tak můžete v přírodě uvidět například i moudrého stromového enta ze světa Pána prstenů.
Jezdíte rádi vlakem na výlet? Tenhle tip vám může ušetřit čas i peníze: Je vlak váš oblíbený výletní dopravní…

Jezdíte rádi vlakem na výlet? Tenhle tip vám může ušetřit čas i peníze

15. září 2022, Petr Kadlík
[ téma: vlak, železnice, plánování cest, výlet, mapa ]
Je vlak váš oblíbený výletní dopravní prostředek? Pokud při plánování výletu nemáte žádný pevný cíl, ale cestu vybíráte spíše podle dostupnosti vlakových spojů, tak pro vás máme tip na jedinečnou mapu, která vám s tím pomůže.
Vydejte se na Svatojakubskou cestu a poznejte krásy Evropy: V případě, že se chcete vyhnout každodennímu…

Vydejte se na Svatojakubskou cestu a poznejte krásy Evropy

6. září 2022, REKLAMA
V případě, že se chcete vyhnout každodennímu programu nebo se potřebujete zapojit do něčeho skutečně odvážného, pak je tato pouť ideálním způsobem, jak udělat obojí. Zvláště pokud cesta zahrnuje překonání několika set kilometrů a přejezd několika zeměmi.
Výlet do Krkonoš: Mísečky – Kotel – Zlaté návrší – Mísečky: Tuto trasu jsem šla již několikrát a asi nikdy…

Výlet do Krkonoš: Mísečky – Kotel – Zlaté návrší – Mísečky

3. červenec 2022, Lenka Kadlíková
[ téma: Krkonoše, trasa, cestování ]
Tuto trasu jsem šla již několikrát a asi nikdy mě neomrzí, i když je místy náročnější. Z lesa kolem Míseček se člověk dostane do míst, kde se mu otevře krásný pohled na Kotelní jámy. Po stoupání od Dvoraček ho čeká odměna v podobě výhledů z vrcholových partií Krkonoš porostlých pouze klečí.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 19 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.