Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Rubrika: TURISTIKA, CESTOVÁNÍ

Výlet za syslem na Rannou: Jaro se již v Českém středohoří ujalo zcela...

Výlet za syslem na Rannou

18. duben 2012, Alena Rulfová
Jaro se již v Českém středohoří ujalo zcela své vlády, a tak se s kamarádkou vydáváme navštívit nedalekou kolonii syslů obecných žijících v Národní přírodní rezervaci Raná. Paprsky slunce klepající na dveře jejich nor, malé spáče jistě už dávno probudilo ze zimního spánku. :)
Zoo Praha bude mít pavilon Evropského významu: Sloni v Zoo Praha se budou brzy stěhovat do...

Zoo Praha bude mít pavilon Evropského významu

12. duben 2012, Martin Singr
Sloni v Zoo Praha se budou brzy stěhovat do nového pavilonu. Díky němu se zoologická zahrada zařadí mezi špičku v Evropě. Ten stávající, ve kterém sloni žijí již od sedmdesátých let, totiž již delší dobu nevyhovoval.
Filipíny – láska na celý život: Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011
Páni,...

Filipíny – láska na celý život

29. březen 2012, Alena Rulfová
Datum cesty: 27. 11. 2010 – 24. 1. 2011 Páni, Filipíny, no to je … jo, docela daleko, v tropech, nikoho tam nebudu znát, a pak ty různé nemoci, pavouci, krysy, švábi .. a dva měsíce je dlouhá doba. A co teprve povstalci na Mindanau! Tak takhle nějak jsem uvažovala před odletem na dobrodružnou cestu přes celý svět. V Čechách připadá člověku všechno strašně nebezpečné, už jenom slovo „tropy“ vyvolává mnoho děsivých představ. Navíc v očkovacím centru...
Lomnickem po stopách českého génia Járy Cimrmana: Slunce se již docela silně opírá svými paprsky...

Lomnickem po stopách českého génia Járy Cimrmana

13. březen 2012, Jan Hladký
Slunce se již docela silně opírá svými paprsky o mou tvář a já se tomu nijak nebráním. Sedím na autobusové zastávce a čekám. Vypadá to, že zima se dala na ústup a já si pomyslel, že nevyužít tak krásný den a nevyrazit do přírody, by byla obrovská chyba. Když jsem hledal v mapě místo kam vyrazit, spočinul můj zrak na Tišnovsku. Přesněji na okolí malého městyse Lomnice. Vyhledal jsem si o Lomnicku další informace. Natolik mě nadchly, že jsem hned druhý den...
Kolem Rudického propadání po stopách starých hutníků: Krásné podzimní dny přímo vybízejí k...

Kolem Rudického propadání po stopách starých hutníků

9. listopad 2011, Jan Hladký
Krásné podzimní dny přímo vybízejí k turistickým aktivitám. Vzduch krásně voní a sluníčko příjemně hřeje. Vydejme se společně na jedno z nejúchvatnějších míst Moravského krasu. Místo, kde se neutuchající síla přírody prolíná s působením člověka a vytváří podivuhodné scenérie. Pojďme po stopách starých hutníků k jeskyním obydlím lovců koní a sobů. Navštivme Rudické propadání.
Cestou necestou: Na světě je mnoho cest. Cesty, cestičky nebo...

Cestou necestou

1. listopad 2011, Radka Pavelková
Na světě je mnoho cest. Cesty, cestičky nebo ještě viditelné nevyšlapané stopy, které po sobě zanechaly něčí kroky, v nichž rozpoznáme drápy šelmy, podkovy kopyt nebo lidskou podrážku. V tuto chvíli nikdo z nás netuší, zda se právě těmito šlépěji vydají další a jestli si tuhle zatím ještě ne-cestičku oblíbí. Jsou cesty, které nás bezpečně vodí celá staletí a existují takové, jenž zarostly vysokou trávou a bodláčím a nikdo už po nich nikdy...
Černá hora a Černohorské rašeliniště: Ideální a oblíbený rodinný výlet i s dětmi...

Černá hora a Černohorské rašeliniště

8. září 2011, Lenka Kadlíková
Ideální a oblíbený rodinný výlet i s dětmi.
Na Sokolovsku vzniká v bývalém povrchovém dole nové jezero: Právě vznikající jezero Medard na Sokolovsku je...

Na Sokolovsku vzniká v bývalém povrchovém dole nové jezero

28. červenec 2011, Mgr. Jana Hájková
Právě vznikající jezero Medard na Sokolovsku je důkazem, že obnova krajinné sféry po intenzívní povrchové těžbě hnědého uhlí je možná. Toto jezero se bude napouštět dva až tři roky. Některý z letních dnů si tak můžete zpestřit například cyklovýletem v jeho blízkosti.
Přírodní rezervace Stibůrkovská jezera: V přírodě České republiky máme mnoho...

Přírodní rezervace Stibůrkovská jezera

20. červenec 2011, Martina Kouřilová
V přírodě České republiky máme mnoho zajímavých míst. Některá jsou známá a hojně navštěvovaná, jiná jsou nenápadná a unikají naší pozornosti. Chci vás seznámit s jednou malou lokalitou, která si pozornost jistě zaslouží. Přijměte mé pozvání na procházku.
Památné stromy Prahy spojují doporučené cyklistické trasy : Venku to zatím tak nevypadá, ale pomaličku se...

Památné stromy Prahy spojují doporučené cyklistické trasy

22. únor 2011, Aleš Rudl
Venku to zatím tak nevypadá, ale pomaličku se nám blíží jaro. Máme pro vás typ. Osedlejte své kolo a vydejte se poznávat Památné stromy v Praze je jich tu opravdu hodně. Cestu za nimi vám usnadní pět doporučených cyklistických tras. Staří velikáni pro vás budou dílčími cíli během jednotlivých projížděk na kole.
Listování: předcházející  | 4 | 5 [ 6 ]  7 | 8 další
Celkem 14 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.

Hledání

 Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: